Ružomberskí policajti dohliadali na bezpečnosť deti na priechodoch

Ružomberskí policajti dohliadali na bezpečnosť deti na priechodoch

RedakciaAktuality28.6.2019

Policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku počas posledného školského dňa dozerali na bezpečnosť žiakov na priechodoch pre chodcov, ktoré sú lokalizované pred základnými školami na najrušnejších cestách. V čase, keď sa deti so svojimi vysvedčeniami rozutekali zo škôl domov, policajti dohliadali na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

„Aj preto počas letných prázdnin registrujeme zvýšený počet detí na uliciach a cestách. Preto apelujeme na rodičov dohliadnuť na deti, aby sa nehrali v blízkosti frekventovanej cestnej komunikácie. Tiež odporúčame zabezpečiť deťom bezpečnostné prvky, a to v prvom rade cyklistické prilby a reflexné označenie,“ hovorí Gabriela Tkáčová, preventistka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku.

Dodala, že vodiči motorových vozidiel by mali predvídať a sledovať situáciu hlavne pri prejazde sídliskami, kde sa najčastejšie hrajú deti a je tam aj frekventovanejší pohyb chodcov a malých cyklistov. Upozorňuje, že by peší nemali zabúdať na fakt, že aj pre chodcov a cyklistov platia pravidlá cestnej premávky. „Pri prechádzaní cez cestu treba byť ostražitý a používať vyznačené priechody. Stačí jedna sekunda a život sa môže zmeniť v jej okamihu. Odporúčame chodcom sa radšej viackrát presvedčiť, či je bezpečné prejsť cez cestu,“ uzatvára Tkáčová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia