Ružomberský bike park je v kurze

Ružomberský bike park je v kurze

RedakciaAktuality17.7.2021

Málinô Brdo ski & bike family park na letný mód „fachčí“ od 25. júna. „Denne premáva kabínková lanovka od 8:30 do 16:30 hod., a tak to bude až do konca prázdnin. Otvorené sú všetky zjazdové cyklotrasy, ktoré sú pýchou nášho bike parku. Takisto k dispozícii je požičovňa horských kár a terénnych kolobežiek,“ rozhovoril sa marketingový manažér ružomberského strediska Tomáš Gazdarica.

V ponuke je deväť trailových trás, ktoré majú svoj zvuk široko – ďaleko. „Čo sa týka náročnosti a profilov, trate sú orientované predovšetkým na výkonnostných horských ´bikerov´. Tie predstavujú sedemdesiat percent. Preto chodia k nám zväčša skúsení pretekári. Avšak aj začiatočníci si tu nájdu svoj kopec. Jedným z našich zámerov je do budúcna vybudovať tiež family traily, aby sem mohli zavítať celé rodinky, aj s deťmi. Pôjde o nenáročné nekomplikované trate v lokalite Málina Brda, možno aj smerom na Vlkolínske lúky,“ pokračoval T. Gazdarcica.

Zimnú sezónu v tomto malebnom kúte Veľkej Fatry pandémia viac – menej zrušila. Leto sa všakveľmi pekne rozbehlo. „Z roka na rok čísla, týkajúce sa návštevnosti rastú, zhruba o desať percent. Covid akurát zmenil štruktúru turistov v prospech domácich. Slovákov je asi osemdesiat percent a zvyšok tvoria návštevníci z okolitých krajín. V júli a v auguste nie sú dáke rozdiely medzi víkendmi a bežnými dňami. Pravidelne narátame 600-700 ľudí za deň, čo sú veľmi slušné cifry,“ dodal Tomáš Gazdarica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia