Ružomberskými ulicami za nepoznaným. Aj takto môžete vyhrať hodnotnú cenu

Ružomberskými ulicami za nepoznaným. Aj takto môžete vyhrať hodnotnú cenu

RedakciaAktuality28.7.2020

Zaujímavosti, príbehy i história, ktorá upúta. Aj o tom budú podujatia, v rámci ktorých sa dozviete viac o našom meste. Už tento týždeň si môžete rozšíriť vedomosti o srdci dolného Liptova prostredníctvom dvoch podujatí v meste.

Spoznajte, čím dýchali ulice Ružomberka

Už v stredu 29. júla v rámci série podujatí Spoznaj mesto so sprievodcom môžete spoznať ulice Antona Bernoláka a prvú polovicu Dončovej ulice, od budovy bývalej VÚB banky po Evanjelický kostol.

„Výklad o Evanjelickom kostole a fare nám podá samotný pán farár,“ upresňuje sprievodkyňa oboch tohtotýždňových podujatí, Miriam Považanová.

Stačí prísť v stredu o 18.30 pred Informačné centrum a dozviete sa čím v minulosti dýchala táto časť Ružomberka. Možno to budú aj zaujímavosti, o ktorých ste predtým vôbec netušili.

Príbehy, ktoré písala ružomberská radnica

Už na ďalší deň, vo štvrtok 30. júla môžu záujemcovia spoznávať príbeh mestskej radnice. Nielen o tom, čím v minulosti žila samotná budova i vrchní predstavitelia mesta sa dozviete už vo štvrtok o 17.00 pred budovou radnice.

Aktivita vychádza zo série podujatí Potulky mestom, ktoré organizuje Mesto Ružomberok, Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov a Informačné centrum Ružomberok.

„Podujatia sú nielen pre Ružomberčanov, ale i pre všetkých, ktorí si chcú rozšíriť svoje vedomosti o našom meste. Sú určené aj pre turistov, ktorí by chceli naše mesto spoznať,“ pozýva Považanová.

Zúčastnite sa podujatí v meste súťažte s nami

Takto žije Ružomberok! Pod týmto názvom spustil portál Žijem v Ružomberku veľkú letnú súťaž, ktorá prostredníctvom zaslaných fotografií poodhalí mozaiku vami zachytených kultúrnych, hudobných, či športových podujatí v našom meste.

Stačí nám zaslať fotografiu z akcie, na ktorej sa zúčastníte. Môže to byť práve podujatie Mesto so sprievodcom, Potulky mestom, ale i iné podujatie, ktoré si sami vyberiete. Víťaz získa víkendový pobyt v hoteli Malina pre dvoch. Viac informácií o súťaži nájdete na našej stránke TU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia