Rýchla jazda pod vplyvom alkoholu aj krádeže, toto riešili ružomberskí policajti

Rýchla jazda pod vplyvom alkoholu aj krádeže, toto riešili ružomberskí policajti

RedakciaAktuality1.3.2019

Rýchla jazda s jedným promile v krvi

Obvineniu z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky čelí 40 ročný vodič z okresu Prešov, ktorý viedol osobné motorové vozidlo v Ružomberku a na ulici M. R. Štefánika v smere jazdy od Martina na Liptovský Mikuláš. Hliadka ho zastavila z dôvodu prekročenia povolenej rýchlosti v obci, pričom mu namerali rýchlosť až 61 km/h. Navyše mu v dychovej skúške namerali takmer jedno promile alkoholu v dychu, následne po 10 minútach sa alkohol v dychu zvýšil na 1,02 promile. Vodičovi na mieste policajti zadržali vodičský preukaz a eskortovali do na Obvodné oddelenie PZ v Ružomberku, kde ho umiestnili do cely predbežného zadržania. Vyšetrovateľ na neho podal obžalobu.

Dve krádeže v obchode

Polícia obvinila z prečinu krádeže 64 ročného muža z Ružomberka, ktorý v obchodnom dome na ulici Podhora v Ružomberku, zobral z predajnej plochy tovar (3 balenia petržlenovej vňate v hodnote 0,59,-€ za jedno balenie). Tovar si vložil do vrecka svojej bundy a prešiel cez pokladničnú zónu bez toho, aby zaplatil. Spôsobil škodu v sume 1,77,-€.

O tri dni neskôr polícia obvinila z prečinu krádeže 22-ročnú ženu z Liptovského Petra, ktorá v obchodnom dome v Ružomberku na ulici Bystrická cesta ukradla štyri fľaše alkoholu tak, že na predajni si fľaše vložila do ruksaka pripraveného v nákupnom košíku a vyšla bez zaplatenia. Pred východom z obchodného domu ju zastavil pracovník bezpečnostnej služby, pričom spôsobila škodu vo výške 99,96 eur.

Obidvaja páchatelia boli v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch za obdobný čin postihnutí za priestupok proti majetku. Obvinení boli umiestnení v cele predbežného zadržania. Vyšetrovanie bolo ukončené s návrhom na podanie obžaloby.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia