S letom prišli do Mondi SCP  študenti

S letom prišli do Mondi SCP študenti

RedakciaAktuality4.7.2022

S oficiálnym začiatkom prázdnin prišli do papierní študenti, ktorí tam budú brigádovať v rámci Letnej práce študentov. Tento projekt je už zabehnutý niekoľko rokov a je určený pre študentov stredných a vysokých škôl, ktorí dovŕšili vek 18 rokov. Spolu závod na leto prijal 128 študentov, z toho je 71 žien a 57 mužov.

„Každoročne vidíme, že mladí ľudia majú o prácu počas leta veľký záujem. Majú tak možnosť zažiť, aké je to pracovať v úspešnej medzinárodnej firme, kde sú po boku našich šikovných kolegov súčasťou našej Mondi rodiny. Veríme, že si odnesú len pozitívne skúsenosti a že Letná práca ich bude motivovať, aby mali záujem u nás pracovať aj v budúcnosti,“ hovorí Ivana Keyzlarová, riaditeľka Ľudských zdrojov. „Keďže študenti sú počas leta aj našou posilou na jednotlivých prevádzkach, prajem našim zamestnancom, aby si užili svoje letné dovolenky a načerpali nové sily do ďalšieho obdobia,“ dodáva Ivana Keyzlarová.

Študenti sa pred nástupom do práce zúčastnili úvodného stretnutia, kde získali všetky potrebné informácie, podpísali tiež všetky dokumenty a dozvedeli sa, na ktorom stredisku budú pracovať.

„Pracovala som tu už aj minulý rok na Úpravni, kde som sa postupne zoznámila so všetkým - naučila som sa zakladať kotúče, drtiť stužky, umývať valce, robila som aj na počítači, čiže naozaj som získala veľa skúseností. Tento rok idem na to isté stredisko, z čoho sa teším,“ hovorí Klaudia, ktorá bude pracovať počas obidvoch letných mesiacov. Pre Júliu to bude v Mondi SCP už štvrté leto. „Je to dobrá a zaručená práca, ktorá ma baví. Pracujem v laboratóriu na papierenskom stroji, kde je mojou úlohou otestovať papier, zapísať všetky výsledky a informovať kolegov vo výrobe,“ hovorí.

Úplne prvú skúsenosť s prácou v závode bude mať Marek. „Som rád, že budem mať novú skúsenosť zo závodu, pretože vyskúšať si treba všetko, aj prácu na zmeny. Od jesene začínam študovať Riadenie a informatiku, čiže v budúcnosti by som tu mohol nájsť uplatnenie,“ zhrnul. Pavol zasa študuje Logistiku a o práci v závode sa dozvedel z internetu. „Bude to pre mňa niečo nové, ale teším sa už. Mám skúsenosť aj s prácou na zmeny, takže som na to pripravený. V budúcnosti by som chcel ostať žiť v Ružomberku, takže to beriem ako dobrú skúsenosť v regióne,“ uzavrel Pavol.

Študenti sa každoročne môžu na letnú prácu prihlasovať prostredníctvom webovej stránky www.mondislovensko.sk v sekcii Kariéra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia