Saunové divadlo v Bešeňovej

Saunové divadlo v Bešeňovej

RedakciaAktuality8.9.2022

Postup do svetového finále si medzi jednotlivcami aj tímami vybojovali aj zástupcovia našej krajiny. Saunamastri zo 14 krajín sveta predviedli svoje umenie v najväčšej saune na Slovensku, ktorú premenili na dokonalé javisko. Vystúpenia atraktívneho grófa Drakulu z Transylvánie, príbeh „Krstného otca“, čarodejníc v „Tajomstve Salemu“ či kozmický príbeh „Jedna planéta“ – to bol len krátky výpočet rôznych súťažných saunových vystúpení, ktoré vďaka skvelým kostýmom, starostlivo pripravenej svetelnej a zvukovej šou spojenej so saunovými rituálmi zaujali pozornosť poroty aj návštevníkov semifinále Majstrovstiev sveta v saunovom divadle - Play offs Aufguss . Liptov a Vodný park Bešeňovú okrem možnosti zorganizovať podujatie takéhoto formátu prvý krát na Slovensku potešil najmä postup slovenských reprezentantov Emmy Chládkovej a J.C.Doru, ktorý obhájili, že patria medzi svetovú špičku. „Bol to stres. Snažili sme sa dať do toho všetko a najlepšie ako vieme. A vyšlo to!“ uviedol Jean Colin Dora, ktorý bude Slovensko a Bešeňovú reprezentovať medzi individuálnymi súťažiacimi a spolu s Emmou Chládkovou aj v rámci tímov vo finále MS v Holandsku.

„Emócie, krásne vône a jedinečné príbehy dokázali atmosféru v saune vyburcovať na maximum. Potlesk a standing ovation zo strany klientov bolo pre súťažiacich tou najväčšou odmenou a my sme šťastní, že medzi najlepšími na pódiu počas odovzdávania trofejí nechýbali ani Slováci“, neskrýval nadšenie šéf organizačného tímu Peter Kolenčík.

Medzinárodná porota, ktorá rozhodovala o šiestich miestenkách do finálových súbojov MS v Holandsku, to nemala jednoduché. „Pri hodnotení nám pomáha prepracovaný bodový systém nastavený pre jednotlivé kategórie ako sú profesionalita, nárast a rozloženie tepla, technika práce so saunovým uterákom, výber a dávkovanie esencií, kostýmy, spracovanie a prevedenie témy, kreativita a atmosféra v saune. Samozrejme každý porotca má vlastné poradie, ale väčšinou po prepočte bodov od všetkých porotcov k veľkým rozdielom medzi hodnotením nedochádza. Porota pre každú kategóriu je zložená zo štyroch členov, porotcovia prešli školeniami, majú skúsenosti a rozdiely medzi jednotlivými hodnoteniami sú maximálne 1-2 body,“ uviedol Pavel Hofrichter, jeden z porotcov súťaže.

Výhercovia si okrem trofejí a vecných cien prevzali špeciálnu cenu - tradičný Slovenský nástroj zapísaný v kultúrnom dedičstve UNESCO - fujaru. Odovzdávanie cien sa uskutočnilo za účasti primátorov miest Liptovský Mikuláš a Ružomberok. Ján Blcháč a Igor Čombor zároveň pokrstili fujary z Liptovskej Lúžnej, ktoré tak budú súťažiacim pripomínať Slovensko a región Liptov v Holandsku a Maďarsku.

Výsledky:

Kategória "Single"

1.St- Ashley Fijma(Holandsko)- The Clown

2.St- J.C.Dora(Slovensko)- Miracle Neuralizer

3.St- Ondřej (Česká Republika)- 451° Fahrenheita

Kategória "Team"

1.St- Evelyn Farkas & Szabina Halfinger(Maďarsko)- Princess Diaries

2.St- Djuri Reijnen & Iris Boerman(Holandsko)- Bad Romance

3.St- Emma Chládková & J.C.Dora(Slovensko)- One Planet

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia