Seniori plesali v Likavke

Seniori plesali v Likavke

RedakciaAktuality7.2.2024

Seniori z okresu Ružomberok sa stretli 6. februára na fašiangovom plese v kultúrnom dome v Likavke. Prišli tam členovia Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) zo všetkých členských miestnych organizácií v dolnoliptovských obciach. Spoločne si chceli užiť čas tanečných zábav a plesov.

V kultúrnom programe  na úvod plesu vystúpili tanečná skupina Elišky a tanečný pár spoločenských tancov. „Kultúrny dom v Likavke zaplnilo asi 230 seniorov. O náš ples bol veľký záujem a preto sme museli zvoliť pomerné zastúpenie k členskej základni jednotlivých organizáciách. Pri organizovaní plesu nám pomohli členovia nielen z Likavky, ale aj z Ružomberka a samozrejme najviac práce s prípravou malo vedenie našej okresnej organizácie. Fašiangový ples sme naposledy organizovali pred koronou v Stankovanoch,“ povedala predsedníčka ružomberskej JDS Janka Chlepková.

„Som rád, že na plese sa vytvorila dobrá nálada. Našich členov nebolo ani potrebné vyzývať do tanca. Náš fašiangový ples je len jedným z podujatí, ktoré pripravujeme v okrese počas roka. Veľkému záujmu sa tešia naše výlety, poznávacie zájazdy ajseniorské športové hry. Popularitu medzi seniormi má spevácka súťaž – Ružomberská lýra. Na nej vystupujú každoročne spevácke zoskupenia skoro z každej obce dolného Liptova,“ uviedol predseda okresnej organizácie JDS Juraj Praženica. Doplnil, že ich seniori nachádzajú veľmi dobrú podporu vo vedení mesta Ružomberok, ale aj medzi starostami obcí. Samosprávy sa snažia podporovať aktivity dôchodcov a aj takto im poďakovať za ich aktivity, ktoré urobili pre obce. Do bohatej tomboly prispelicenami spoločnosti a podnikatelia z regiónu.

Fotogaléria

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia