Seniorom pomáha projekt Pošli tašku

Seniorom pomáha projekt Pošli tašku

RedakciaAktuality20.4.2020

Slovenská katolícka charita spája sily pre pomoc núdznym. Ktokoľvek môže upozorniť prostredníctvom stránky poslitasku.sk na osamelo žijúceho seniora a vybaviť mu donášku nákupu potravín.

Aby sme pomohli seniorom, pre ktorých je opustenie domácej karantény ohrozením s vážnymi dôsledkami, rozširujeme úspešný projekt pomoci Pošli tašku,“ informovala Bratislavská arcidiecézna charita.

Ak viete o seniorovi vo svojom okolí, ktorý by potreboval pomôcť informujte o tom charitu na čísle 02/201 41 515. Tá seniora kontaktuje, zistí čo potrebuje a následne donesie nákup či lieky priamo k jeho domovu. Charita časti seniorov vo finančnej núdzi ponúka služby a aj nákup zadarmo.

V rámci projektu Pošli Tašku sú k dispozícii aj linky pomoci pre seniorov, ktorí sa cítia opustene. Vírus ohrozuje najmä ľudí vo vyššom veku a izolácia od rodiny a okolia môže stres z ohrozenia ešte zintenzívniť. „Keď sa senior cíti osamelo, potrebuje sa vyrozprávať alebo cíti stres a potrebuje psychologickú pomoc či rozhovor s kňazom, charity ponúkajú aj iné možnosti pomoci,“ upresňuje charita.

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete TU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia