Siedmy porevolučný prednosta skončil

Siedmy porevolučný prednosta skončil

RedakciaAktuality5.5.2020

Stalo sa tak potom, ako 30. apríla rozviazal zmluvu s mestom Ružomberok. Informoval o tom hovorca primátora mesta, Viktor Mydlo.

Dôvody odchodu radnica nekonkretizovala

To, prečo sa tak stalo, ostáva nateraz zahalené rúškom tajomstva.

„O svojich dôvodoch a budúcom pôsobisku prednosta informoval primátora Igora Čombora. Témy sú ale predmetom súkromného rozhovoru, nebudeme ich teda komentovať,“ uviedol na margo budúcnosti bývalého prednostu Viktor Mydlo.

V minulosti bol Šeršík konateľom spoločnosti, ktorá sa venovala baleniu potravín. Pred nástupom do samosprávy pôsobil v spoločnosti Euripack zo Svitu, ktorá skončila v roku 2010 v likvidácii. Aktivity firmy Euripack v podobe balenia a distribúcie ryže, strukovín, obilnín a suchých plodov do spotrebiteľských balení prevzala banskobystrická eseročka Krup. V tejto spoločnosti figuroval Šeršík ako spoločník až do roku 2015. Aj v súčasnosti je balenie potravín hlavnou aktivitou spoločnosti Krup. Vyrába tiež jačmenné krúpy a portfólio firmy bolo doplnené aj o lúpanie hrachu.

Nový prednosta známy už v nasledujúcich dňoch

Ako doplnil Mydlo, mená kandidátov, ktoré by ho mali nahradiť nie sú verejné a verejnosť sa dozvie len meno kandidáta, ktorý sa stane prednostom mestského úradu. Stať by sa to malo v priebehu nasledujúcich dní.

„Funkcia prednostu mesta je dôležitou funkciou v rámci štruktúr mestského úradu. Preto do doby, kým bude známe meno nového prednostu jeho agendu vykonáva Jana Mokošová, ktorá je v súčasnosti zástupcom prednostu a vedúca oddelenia ekonomiky a majetku mesta,“ povedal Mydlo.

Prednosta je zodpovedným za chod úradu, vedie mestský úrad a organizuje jeho prácu.

Za viac ako 30 rokov sa vystriedalo 7 prednostnov

Do roku 1994 funkciu prednostu zastávala Veronika Trnovská. Počas prvých dvoch období, kedy bol primátorom Juraj Čech, pôsobil ako prednosta Ľubomír Mosný (1994-2002). V poslednom období primátora Juraja Čecha spravoval činnosť úradu Juraj Slašťan (2002-2006). V čase, keď za primátorskou stoličkou sedel Michal Slašťan, viedol túto agendu Vladimír Trnovský (2006-2010). Anna Paráková viedla mestský úrad v rokoch 2010-2011 až do času, kým sa nevrátila naspäť do štátnej správy. Na čele mestského úradu stála v období, keď bol primátorom Ján Pavlík. Počas jeho „primátorovania“ pôsobil do roku 2014 vo funkcii prednostu aj Dušan Mataj. Tento post od roku 2014 patril Mariánovi Šeršíkovi, ktorý ho zastával 5 rokov a 4 mesiace.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia