Silvestrovské oslavy si urobili v máji

Silvestrovské oslavy si urobili v máji

RedakciaAktuality24.5.2024

Mestskí policajti v sobotu 11. mája zaznamenali po dvadsiatej druhej hodine hluk vybuchujúcej pyrotechniky z ulice Poľnej. V tom čase prijal operačný príslušník na tiesňovej linke oznámenie, že tam niekto odpaľuje zábavnú pyrotechniku.

„Hliadky na mieste našli fanúšikov Concordie. Pri šetrení zistili osobu zodpovednú za protiprávne použitie pyrotechnických výrobkov. Mladému mužovi bola v zmysle zákona o priestupkoch uložená bloková pokuta v hornej hranici sadzby,“ povedal policajný preventista Roman Jankovič.

Pustili sa do bezdomovca

Hodinu pred polnocou v sobotu 11. mája prechádzala hliadka mestskej polície stanicou. V parku videla tri osoby, ktoré utekali smerom ku pneuservisu. V tom čase na stanicu prichádzala aj hliadka z obvodného oddelenia, prišla preveriť incident. Traja mladíci mali napadnúť bezdomovca.

Policajti šli za utekajúcimi osobami, ktoré sa pokúšali skryť v krovinatom poraste. Chytili dvoch chlapcov vo veku 14 rokov, tretí kamarát bol o dva roky starší. Vo veci ďalej koná štátna polícia. Mestskí policajti pomohli kolegom s transportom chlapcov na obvodné oddelenie.

Večer 14. mája sa hliadke mestskej polície naskytol zvláštny pohľad. Od ulice Mlynská smerom do ulice Zarevúca jazdilo auto, ktorého sa držali dvaja muži jazdiaci na skateboardoch. Svojím správaním ohrozovali ostatných účastníkov cestnej premávky aj im hrozilo nebezpečenstvo úrazu. Muži zákona vozidlo zastavili a športovcov odovzdali privolanej hliadke štátnej polície.

Pokuty rozdávali ako na bežiacom páse

Počas víkendových nočných služieb sa na nedostatok práce mestskí policajti nemôžu sťažovať. Len z 18. na 19. mája uložili 18 pokút za priestupky proti verejnému poriadku a tri na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Pol hodinu pred polnocou v blízkosti nočného podniku dohliadali na verejný poriadok. Pred podnikom sa nachádzala hlučnejšia skupinka šiestich mladíkov povzbudených alkoholom. Požívali ho na verejnosti, čo zaznamenal kamerový systém.

Pred príchodom hliadky sa jeden skryl mimo dosahu kamier. Policajt, ktorý na miesto hliadku vysielal, si však zapamätal jeho popis. Po štvrtej hodine ráno mládenec vyšiel z jedného podniku. Kvôli doriešeniu predchádzajúceho priestupku ho vyzvali na predloženie dokladu totožnosti.

„Zistili, že ide o 16-ročného mladíka z okresu Liptovský Mikuláš, z koordinácie pohybov bolo zrejmé, že je zjavne pod vplyvom alkoholu. Požitie alkoholu potvrdila aj následná dychová skúška, v dychu mal 0,96 mg/l čo predstavuje dva promile alkoholu v krvi,“ dodal Jankovič.

Po mladíka si prišli rodičia a za požívanie alkoholu na verejnosti mu bola uložená pokuta. Policajti vec oznámili príslušným orgánom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia