Skupina predávala na ulici parfumy, za neoprávnené podnikanie dostali pokuty

Skupina predávala na ulici parfumy, za neoprávnené podnikanie dostali pokuty

RedakciaAktuality12.6.2019

Pracovník SBS v nákupnom centre nahlásil mestskej polícii drobnú krádež a vyžiadal si prítomnosť hliadky. V obchodnom centre mal asi 80-ročný muž ukradnúť ceruzku v hodnote menšej ako dve eurá. Muž tvrdil, že mu ceruzka sama spadla do tašky. „Pravda však bola trochu iná a za priestupok proti majetku, s prihliadnutím na vek páchateľa a výšku škody, mu bola uložená bloková pokuta vo výške 10 eur, hoci v prípadoch krádeží to bývajú prísnejšie sankcie,“ vysvetlil Roman Jankovič, preventista z Mestskej polície v Ružomberku. Hliadka uložila minulý týždeň blokové pokuty aj dvom 20-ročným mladíkom, ktorí na zastávke pri stanici fajčili a ďalšej partii mladých, ktorí v parku na stanici robili neporiadok, hádzali plechovky a cigaretové ohorky na zem.

Muž spadol asi z piatich metrov

Okoloidúci zastavili v piatok hliadku a oznámili jej, že videli na Veľkom Závoze spadnúť človeka z oporného múru, z výšky štyroch až piatich metrov. Mladý muž po páde utrpel viditeľné zranenia a bol prevezený do nemocnice, do príchodu záchrannej služby sa o mladíka postarali ošetrovatelia, ktorí mali službu priamo na jarmoku.

Na ulici predávali parfumy

Mestská polícia zasahovala pri Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, kde im občania nahlásili skupinu ľudí, ktorá obťažuje občanov tým, že sa ich najskôr pýta na cestu a hneď na to sa im pokúša predať parfumy. Polícia mužov kontrolovala už na ulici Štiavnická cesta. „Za priestupky na úseku podnikania, konkrétne za neoprávnené vykonávanie obchodnej a zárobkovej činnosti, im boli všetkým trom uložené blokové pokuty a zamedzené pokračovať v protiprávnej činnosti,“ povedal Jankovič.

Rok stratený jazvečík

Kuriózny prípad zažila hliadka, ktorá našla v Čutkovskej doline jazvečíka, ktorému podľa čipu identifikovala majiteľa. Keď ho telefonicky kontaktovali, zistili, že majiteľ už svojho psa hľadá takmer rok. Polícia ho umiestnila do koterca a ráno si psa prevzal majiteľ.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia