Slovakiatour privítal aj Liptov: svoje aktivity zameria na rodiny s deťmi

Slovakiatour privítal aj Liptov: svoje aktivity zameria na rodiny s deťmi

RedakciaAktuality29.1.2019

V Bratislave počas víkendu odštartoval 25. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, kde nechýbal ani Liptov. Obľúbený horský región navštevujú predovšetkým Slováci, ktorí tvoria až 65% návštevníkov. Aktuálne využívajú výborné lyžiarske možnosti, celoročne zavítajú do akvaparkov či jaskýň a počas leta ich uchvátia turistické možnosti v horách.

Počas víkendu privítal Liptov v stánku Žilinského samosprávneho kraja odbornú verejnosť, ktorá zavítala na veľtrh ITF Slovakiatour v Bratislave. Veľtrh bol otvorený aj pre širokú verejnosť, ktorá sa mohla inšpirovať, kde strávi sviatky či letnú dovolenku.

„Náš Liptov dostal do vienka nádhernú prírodu a už dlhé roky patríme k najnavštevovanejším regiónom na Slovensku. Od roku 2019 máme opäť veľké očakávania. Konečne sme sa dočkali zníženia dane za ubytovanie na desať percent. Novela zákona bola schválená len koncom októbra minulého roku, preto zatiaľ nevidíme výraznejší pokles cien, ale veríme že sa to postupne prejaví v následnom zvýšenom záujme ubytovať sa aj v našom regióne,“povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Dodal, že v silných dovolenkových termínoch Liptov naráža na strop ubytovacích kapacít, preto vníma pozitívne výstavbu nových apartmánových domov v okolí. „Rovnako veľmi pozorne sledujeme aj zavádzanie rekreačných poukazov, ktoré tiež môžu podporiť záujem Slovákov o dovolenku na Liptove,“ doplnil.

Zameraní na rodiny s deťmi

Ani leto 2019 nebude iné, pretože Liptáci pripravia pre návštevníkov viaceré aktivity zamerané na rodiny s deťmi. Okrem rodinnej hry Liptoviedky sa budú môcť previezť na historickom vláčiku a prázdniny otvorí festival bábkových divadiel. Tešiť sa môžu i dospelí, ktorí si vychutnajú už tradičný Liptovfest alebo sa môžu vybrať na turistiku či cyklistiku.

Historický vláčik v Ružomberku

Veľkým lákadlom Liptova bude aj toto leto historický vláčik, ktorý bude jazdiť v Ružomberku a pripravené sú nedeľné cyklovýlety so sprievodcom. Pribudnú nové cyklotrasy a relax si môžu užiť v akvaparkoch, na výletoch do hôr lanovkami, na turistike či v jaskyniach.

Nedostatok pracovníkov v službách

Slováci tvoria až 65 percent návštevníkov Liptova. Nedávno prekvapil aj nárast o 23 % v počas mimosezónneho októbra 2018. S podobným nárastom však Liptov dospel k negatívnemu dôsledku, a tým je dlhodobý nedostatok pracovníkov v oblasti služieb cestovného ruchu.

„Zima na Liptove je najmä o lyžovačke. Momentálne máme v regióne výborné podmienky na lyžovanie. Ešte stále sa dajú rezervovať pobyty aj na jarné prázdniny. Veľká noc tohto roku vychádza až na druhú polovicu apríla. Odhadujeme, že aj v tomto termíne sa u nás ešte stále bude lyžovať. Leto bude patriť najmä prázdninujúcim rodinám,“ dodala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Účasť na veľtrhu ITF Slovakiatour realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV s partnermi a Krajskou organizáciou cestovného ruchu z vlastných zdrojov. Použila aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR v hodnote 300 eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia