Slovensko v srdci: Ružomberok čaká historicky najväčšie kultúrne podujatie

Slovensko v srdci: Ružomberok čaká historicky najväčšie kultúrne podujatie

RedakciaAktuality21.10.2018

Významný historický medzník, 100. výročie podpísania Martinskej deklarácie a zároveň vzniku Československej republiky, si budeme mať možnosť pripomenúť aj priamo v Ružomberku. 30. októbra, kedy je na Slovensku výnimočne vyhlásený štátny sviatok, sa v športovej hale Koniareň o 19:00 hodine uskutoční galavečer s bohatým kultúrnym programom. „Program pri príležitosti spomienky na historické udalosti, ktoré viedli k vzniku Československej republiky sa bude konať na dvoch miestach. Spoločenský program je pripravený v Martine, kde by sa mali zísť aj predstavitelia českej a slovenskej vlády. Ako pokračovanie tohto podujatia je pripravený veľký galavečer formou kultúrneho programu. V rámci neho by mal v Ružomberku vystúpiť so svojim prejavom aj premiér Peter Pellegrini,“ uviedol Ján Pavlík, riaditeľ Kultúrneho domu Andreja Hlinku (KDAH). Obe časti programu, v Martine aj v Ružomberku, budú zároveň vysielané v priamom prenose RTVS.

Veľkolepý program

Režisérom programu, ktorý sa nesie pod názvom Slovensko v srdci, je známy slovenský choreograf, tanečník a režisér Ján Ďurovčík. Vo veľkolepom programe, ktorý by mal trvať 70 minút, vystúpi približne 200 účinkujúcich. Rozsiahly a bohatý program dotvoria okrem iných aj tri slovenské operné speváčky na svetovej úrovni – Ľubica Vargicová, Jolana Fogašová a Andrea Danková. Ďalej vystúpi Nela Pocisková, Peter Cmorík, skupina No Name, umelecký súbor Lúčnica či Orchester Gustáva Broma. Riaditeľ KDAH označil toto podujatie ako najväčšie v histórii Ružomberka, čo sa týka počtu účinkujúcich, rozsahu a nákladov. „Som veľmi rád, že celé mesto spolupracuje na tom, aby sa u nás mohol uskutočniť celý program. Na tejto akcii spolupracujeme okrem Slovenskej televízie aj s domácimi partnermi ako sú OZ Ružomberčan a Nadácia Supra. Významnými sponzormi je aj firma Harmanec-Kuvert, Harmony, Tauris a v neposlednom rade Mondi SCP. Taktiež mi nedá nespomenúť Hotel Malina, s ktorým kooperujeme v záležitostiach ubytovania a stravy, ale aj Hotel Kultúra, Hotel Áčko, Hotel Hrabovo a podnik sociálnych služieb SCP,“ dodal. Toto významné kultúrne podujatie ovplyvní do určitej miery aj basketbalový klub. Kvôli technickému zabezpečeniu bude hala Koniareň obsadená už od 25. októbra, a tak muselo vedenie klubu preložiť plánovaný extraligový zápas.

Pozvaní sú všetci Ružomberčania

Na akciu Slovensko v srdci pozývajú organizátori všetkých Ružomberčanov. Vstup na podujatie je voľný, avšak diváci sa dnu dostanú iba na základe lístkov. Tie budú rozdávať zástupcovia jednotlivých organizácií alebo si ich budú môcť záujemcovia vyzdvihnúť v Informačnom oddelení KDAH. Lístky budú rozdelené podľa sektorov a pre verejnosť sú k dispozícii od stredy 24. októbra 2018.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia