Snaha ťahať za spoločný koniec povrazu

Snaha ťahať za spoločný koniec povrazu

Ján SvrčekAktuality31.1.2024

Nedávno sa na ružomberskej radnici uskutočnilo z iniciatívy primátora mesta Ľubomíra Kubáňa pracovné stretnutie s výstižným mottom - ´Vzájomná spolupráca´, za účasti riaditeľa Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja Martina Langa, riaditeľa Slovenského vodohospodárskeho podniku, závod Ružomberok Petra Rolka, riaditeľa Vodárenskej spoločnosti Ružomberok, a. s. Emila Marettu a riaditeľa Okresného dopravného inšpektorátu Policajného zboru Okresného policajného zboru v Ružomberku Miroslava Majera a zástupcov mesta.

"Spoločne chceme riešiť dlhodobé a dá sa povedať aj zanedbané veci, ktoré trápia obyvateľov nášho mesta. Dohodli sme sa na určitej spolupráci. Všetko je zatiaľ v procese príprav a o výsledkoch budeme informovať," povedal pre náš portál Ľubomír Kubáň.

Tém, o ktorých sa rokovalo bolo viac. Už bradatým problémom je pri intenzívnych zrážkach hromadenie a státie vody na Štiavnickej ceste, na vozovke pri vjazde do areálu firmy Opel a Enrico. Tu bolo navrhnutá úprava odvodnenia rigolom a odvedením zrážkovej vody do zelenej plochy. Ďalej sa hľadali riešenia na odvodnenie pri železničnej stanici v Rybárpoli, smerom na Malé Tatry, problematickým drevinám v okolí vodného toku Váhu, údržbe zábradlí od Černovej až do centra mesta, či zimnej cestnej údržbe na problémovom úseku v Hrboltovej.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia