Sobotňajšia vábnička ružomberského strediska

Sobotňajšia vábnička ružomberského strediska

RedakciaAktuality22.5.2023

Ružomberský rezort Malinô Brdo ski & bike park otvoril letnú sezónu, zatiaľ vo víkendovom režime, 5. mája. Zároveň však avizoval, že chystá aj zaujímavý event na prahu leta vo svojom stredisku.

Ten je pripravený na túto sobotu (27. mája), aj v spolupráci s Občianskym združením Hrabovská dolina, pod názvom Letokrst. „Celodenný program bude mať dve stanovištia. Od 10. do 12. hod. začíname na Málinom Brde a potom od 14. hod. príde na rad nosná časť v Hrabove. Chceme tak maximálne vyjsť v ústrety čo najširšej verejnosti. Nie všetci zavítajú na Málinô Brdo, možno dopoludnia to ani nestihnú, ale môžu si užiť bohatú sobotu v Hrabove. Snažili sme sa vyskladať ponuku pre malých i veľkých. Zároveň to bude náš príspevok k blížiacemu sa Medzinárodnému dňu detí,“ uviedla marketingová manažérka rezortu Marianna Luka.

Hore“ sa hlavne „decká“ môžu tešiť na ukážky prác hasičov a horských záchranárov, k dispozícii budú skákacie hrady, elektrické autíčka, horské káry a kolobežky. Tí najmenší si určite nenechajú ujsť obľúbené maľovanie na tvár, či sladkú odmenu, cukrovú vatu zdarma. Určite spomenúť treba aj grilovacie špeciality.

V Kráľovstve Hrabovo tiež organizátori „rozbalia“ viaceré detské atrakcie a rôzne súťaže. Nahotovaný je sprievodný program, vystúpi kúzelník, tanečná skupina Základnej umeleckej školy Alkana, hudobná skupina The vintage boys a rokenrolová kapela Walter Schnitzelsson. Nuž a vábivá sobota vyvrcholí zábavou. Opomenúť však nemožno ani gastro ponuku slovenských špecialít. Milovníci zlatého moku zase môžu sprobovať remeselné pivo Liptovar. Tento deň na Hrabovskej nádrži sa rozbehnú aj dvojdňové majstrovstvá Slovenska rádiom riadených modelov plachetníc kategórie NSS s medzinárodnou účasťou, čo je určite ďalší zaujímavý magnetom, hoci trošku z iného súdka.

Ešte dodajme, že kabínková lanovka bude v sobotu premávať prakticky celý deň, a to od 8:30 do 18:00 hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia