Spaľovanie záhradného odpadu je nutné nahlásiť

Spaľovanie záhradného odpadu je nutné nahlásiť

RedakciaAktuality7.9.2019

"Dňa 30. augusta sme odstraňovali osie hniezdo na strome v záhrade rodinného domu. Hasiči z ručného rebríka ho postriekali sprejom proti osám a v ochrannom odeve ho odstránili a uložili do zberného vreca. V ten istý deň zasahovali pri podozrení z úniku plynu v bytovom dome na ulici I. Houdeka. Hasiči pri meraní nezistili zvýšené koncentrácie plynu. Popoludní ich privolali k nehode troch osobných áut na ceste č. 18 v Ružomberku. Pri nehode sa zranila jedna osoba,"informoval technik špecialista OR HaZZ Ján Ondruška.

V posledný augustový deň hasiči odstránili osie hniezdo z drevárne na Textilnej ulici v Ružomberku. Tak isto odstránili osie hniezdo aj spod okna na Žilinskej ceste v Ružomberku v prvý deň septembra. O niečo neskôr pomáhali postihnutej osobe pri vytiahnutí zaseknutého elektrického invalidného vozíka na Ceste do tehelne. Hasiči vozík uvoľnili a po oprave a reštartovaní aj spojazdnili.

Ružomberskí hasiči zasahovali v prvý deň školského roku pri dopravnej nehode nákladného auta a dodávky na štátnej ceste č. 18 pri Hubovej. Záchranári posypali vapexom uniknuté prevádzkové kvapaliny a pozbierali ich do zbernej nádoby. Poškodenú dodávku odtiahli na odstavnú plochu. Hniezdo sršňov hasiči odstránili 3. septembra z kôlne za rodinným domom na ulici Laziny. V ten istý deň pomáhali otvoriť dvere na ulici M. Madača, kde staršia pani sa neozývala dcére. Hasiči dvere otvorili hydraulickým otváračom a umožnili vstup lekárovi. Pani bola pri vedomí, ale nemohla sa pohnúť. Lekár ju ošetril a odovzdal do starostlivosti dcére.

"V predposledný augustový deň nás privolali k požiaru lesného porastu pri obci Liptovské Revúce. kde blesk zapálil strom. Oheň do príjazdu hasičov uhasil dážď. V posledný augustový deň hasila naša jednotka horiace osobné auto na ulici Riadok v Ružomberku. Požiar zapríčinilo zvýšené prehriatie mechanických častí automobilu. Vo štvrtok 5. septembra nás privolali k uhaseniu požiaru suchej trávy v Hubovej. Pri príjazde na miesto sme zistili, že tam spaľujú suchú zemiakovú vňať," uviedol J. Ondruška. Dodal, že povinnosťou občana je nahlásiť spaľovanie domáceho odpadu a zabezpečiť požiarnu hliadku. Tentoraz majiteľa len napomenuli a nepokutovali.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia