Spontánna oslava športu v Liptovskej Teplej

Spontánna oslava športu v Liptovskej Teplej

RedakciaAktuality25.8.2021

Aj týmto spôsobom sme sa snažili oživiť trochu dianie v našej dedine, po predchádzajúcom lockdowne a môžem konštatovať, že tento zámer vyšiel. Prišlo celkom dosť ľud, keď boli pripravené tiež atrakcie pre deti,“ vyhlásil po vydarenom Obecnom športovom dni v Liptovskej Teplej tamojší starosta Milan Kašák.

Najprv zelený koberec ihriska OŠK Renop patril žiačikom Liptovskej Teplej a Černovej. Tento duel sa skončil víťazstvom hosťujúceho celku 2:1.

Potom na „plac“ vybehli domáci „starí páni“ proti rovesníkom výberu Liptova, pričom obidve partie dala dokopy šéfka miestnej „koženej“ Jana Húšťová. Tá vo svojom príhovore uviedla, že akcia je zároveň pietnou spomienkou na bývalého futbalistu, tiež dlhoročného hráča Ružomberka Júliusa Eliáša, ktorého meno je zapísané v Sieni slávy Liptovského futbalového zväzu (LFZ). Prítomný bol aj Julov syn Marcel Eliáš, dlhoročný aktívny hráč OŠK Renop.

Bola to paráda. Družná atmosféra, tiež žičlivá divácka kulisa. Dobre sme si zahrali a ´pokecali´. Veľmi sa mi tento počin páčil,“ dal sa počuť Peter Cárach z víťazného „old boys“ tímu Liptova (2:1). V rámci obecného dňa traja Teplania, laureáti Jedenástky LFZ za rok 2020 Matej Lovás, Tomáš Gejdoš a Miroslav Bobek prevzali ocenenia.

Spokojnosť na tamojšom „štadióniku“ vládla aj po záverečnom „menu“, ktorým bol „majstrák“ šiestej ligy medzi Liptovskou Teplou a Družbou Smrečany/Žiar (2:0). „Super sme hrali, chlapci podali výborný výkon, v porovnaní s predchádzajúcim výbuchom v Liskovej boli ako vymenení. Najlepším mužom na ihrisku bol autor oboch gólov Martin Gejdoš,“ tešil sa tréner domáceho kolektívu Ján Kovalčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia