Športové dostaveníčko tých skôr narodených

Športové "dostaveníčko" tých skôr narodených

RedakciaAktuality30.5.2023

Zábavno – športový deň dôchodcov. To je názov zajtrajšej ružomberskej olympiády seniorov, ktorá sa uskutoční v areáli Základnej školy Zarevúca.

„Je to už tradičný, svojim spôsobom kočovný formát, ktorého súčasťou sú ešte dve mestá Kroměříž a Nitra, pričom dejiská sa striedajú. Takže aj s medzinárodným puncom. Z Kroměříža by mala prísť asi 40 členná výprava, päťdesiatka súťažiacich je ohlásená z Nitry a plus naši dôchodcovia. Rátame s účasťou asi 150 ľudí,“ povedala pre náš portál šéfka Denného centra pre dôchodcov v Ružomberku Jana Halušková.

Na 10:30 hod., je naplánované slávnostné otvorenie a o jedenástej sa rozbehnú jednotlivé zápolenia. Organizátori vypísali hod granátom na cieľ, chôdzu, skladačku, hod valčekom, streľbu florbalovou hokejkou na bránu i disciplínu s tajuplným názvom človeče, neondi sa. Vyhlásenie výsledkov by sa malo začať o 13:30 hod. a na záver, po obede a spoločnom posedení, hostiteľ odovzdá štafetový kolík budúcoročnému organizátorovi tohto obľúbeného „stretka“ troch miest.

Všetko nasvedčuje tomu, že obľúbené podujatia do pozitívneho slnečného dňa obalí aj počasie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia