Spoznajte svet viery v ružomberskej synagóge

Spoznajte svet viery v ružomberskej synagóge

RedakciaAktuality3.5.2019

Vernisáž bola súčasťou otvorenia Týždňa kresťanskej kultúry 2019 (TKK), ktorý potrvá do nedele.5. mája.

otografické podujatie pripravili občianske združenie Vzdelávanie umením – EduArt v spolupráci s Katolíckou univerzitou (KU) a so Spoločnosťou Ježišovou v Ružomberku. Výstava od 6. mája do konca uvedeného mesiaca bude sprístupnená v Univerzitnej knižnici KU. Informovala jej vedúca Katarína Matušková.

Fotosúťaž sa aj tohto roku zamerala na prežívanie viery a zachytenie jej prejavov v architektúre, v krajine i v každodennom živote. Tento rok sa do súťaže zapojilo v 57 autorov s 522 prácami, ktoré stvárnili sakrálne motívy, vieru v živote a prírodu – úžas na Božím stvorenstvom.

Porota na čele s docentom Jozefom Sedlákom, vedúceho ateliéru komunikácie na Fakulte masmediálnej komunikácia Univerzity sv. Cyrila a Metoda Trnave, udelila v kategórii sakrálne motívy prvé miesto Dušanovi Ignácovi, v kategórii viera v živote človeka si prvenstvo odniesol Ján Marhulík. Zlatá medaila v kategórii príroda patrí Karolovi Novákovi.

„Fotosúťaž bola zameraná na prežívanie viery a zachytenie jej prejavov v architektúre, v prírode a každodennom živote. Pripravili sme ju opätovne po jednoročnej prestávke,“ uviedla K. Matušková.

TKK vyvrcholí v nedeľu 5. mája o 18. 00 h koncertom Májové nokturno. Venujú ho životnému jubileu ružomberského rodáka Pavla Kršku. V programe bude uvedený výber z autorových vokálnych a inštrumentálnych diel v podaní pedagógov a študentov Katedry hudby Pedagogickej fakulty KU a tiež pedagógov a žiakov Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku a pozvaných hostí.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia