Stredovek a novovek s modernom dobovom kostýme

Stredovek a novovek s modernom dobovom kostýme

Ján SvrčekAktuality16.10.2023

Zajtra (17. októbra) o 16. hod. sa v sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku uskutoční slávnostné otvorenie zmodernizovanej Expozície stredovekých a novovekých dejín Liptova.

Zámerom modernizácie je doplnenie technologických a interaktívnych prvkov v stálej expozícii, ktorá bola sprístupnené v minulom roku. „Ide o aplikáciu štyroch digitálnych a vzdelávacích prvkov. Prvým je digitálna mapa osídlenia Liptova, kde možno vidieť ktoré obce a v akých obdobiach na Liptove vznikali. Druhým unikátny obraz Jána Korvína, liptovského kniežaťa, ktorý sprevádza návštevníka počas jeho cesty stredovekom. Ďalší prvok zase prezentuje sakrálne pamiatky Liptova a pri štvrtom ide o projekčnú vitrínu. Tu sa nám podarilo zdigitalizovať jednu zbierku predmetov,“ uviedol k novému šatu Expozície stredovekých a novovekých dejín Liptova poverený riaditeľ Liptovského múzea Rastislav Molda.

Modernizácia jednej z najnovších stálych expozícií našej významnej ustanovizne v Parku Š. N. Hýroša je realizovaná v spolupráci s Ústavom technológií a inovácií. Verejnosti bude táto časť múzea sprístupnená od 18. októbra.

Foto: Liptovské múzeum

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia