Stretnutím s koledami priniesli náladu Vianoc

Stretnutím s koledami priniesli náladu Vianoc

RedakciaAktuality3.12.2019

"Ide o súťaž, ktorá so sebou prináša určité napätie, možno aj tlak. Preto želám deťom a aktérom, aby si vystúpenie na pódiu užili a aby sa trošku nadýchli blížiacou sa atmosférou Vianoc," povedal riaditeľ Centra voľného času Elán, Pavol Svrček.

Bodovali dedinské školy

Na podujatí s názvom Stretnutie s koledami sa zúčastnilo asi 80 spievajúcich koledníkov. Tento rok porotu najviac zaujali žiaci z Lúčok, Švošova, Ľubochne a Liptovských Revúc. V kategórii žiakov prvého stupňa dvoch až trojčlenných skupín zvíťazili koledy v podaní Nely Mesiarovej a Nely Vrbinčíkovej zo Základnej školy s materskou školou Lúčky. Medzi rovnakou vekovou kategóriou sa postavili na piedestál víťazov štvor až osem členných skupín Robert Považský, Ruben M. Roštek, Alex Hrkút, Gregor Fris, Tomáš Laurinec, Leoš Miľan, Jonáš Sidor, Jakub Kútnik z Cirkevnej základnej školy s materskou školou sv. Matúša zo Švošova.

Medzi staršími žiakmi druhého stupňa si najlepšie počínala Tatiana Kicáková, Kamila Drusková, Marcela Drusková zo Základnej školy s materskou školou Ľubochňa v kategórii dvoj až trojčlenných skupín. V rámci viacčlenných skupín boli porotou vyhodnotení ako najlepšie speváčky Vanesa Kurišová, Ingrid Tišťanová, Gabriela Kutajová, Vanesa Šuleková, Tereza Kurillová, Barbora Sanigová, Lenka Hvolková zo Základnej školy s materskou školou Liptovské Revúce.

Pre žiakov volejbal a skok do výšky, dospelých zaujmú handmade výrobky

Žiaci si už tento štvrtok zmerajú sily v Mikulášskom turnaji vo volejbale 7. a 8. ročníkov na Základnej škole Sládkovičova. Počas ružomberskej vianočnej latky budú vo štvrtok, 12. decembra súťažiť v skoku do výšky v telocvični ZŠ Zarevúca. V sobotu, 7. decembra od 10.00 do 12.00 CVČ Elán organizuje prezentáciu výrobkov v znamení "handmade" pre dospelých aj deti v športovej hale T18 na Plavisku. Nájdete tu vianočné pečivo, ozdoby, čiapky, pletené deky, tašky, mydlá či varešky. Nielen dospelých poteší aj bižutéria z benátskeho skla, drevené obrázky, ale i dekoračné bytové doplnky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia