Študenti a zamestnanci KU vytvorili zo sviečok srdce pre Ukrajinu

Študenti a zamestnanci KU vytvorili zo sviečok srdce pre Ukrajinu

RedakciaAktuality24.2.2022

Spoločne zo sviečok vytvorili srdce pre Ukrajinu. Podujatie pripravili študenti žurnalistiky na Filozofickej fakulte (FF) KU. Približne 200 študentov a zamestnancov univerzity si vypočulo ukrajinskú hymnu a prihovorili sa im slovenskí študenti, kvestor univerzity Ján Kamoďa a dekan FF KU Marek Babic. "V tých okamihoch ukrajinskí študenti podľa mňa pocítili, že nie sú sami, ale majú našu podporu. Oni sú teraz na Slovensku v bezpečí, ale ich rodiny doma čelia agresii, výbuchom, z minúty na minútu nevedia, ako sú na tom ich rodičia, súrodenci, blízki," podotkol Babic.

Ukrajinská študentka filozofie na FF KU Mária má rodinu v Kyjeve a nemôžu odísť. "Len čakajú, čo sa bude diať. Ďakujem za túto podporu, pretože pre nás je to veľmi dôležité," povedala.

Duchovný správca Univerzitného a pastoračného centra KU Ján Bystriansky predniesol modlitbu za mier a pokoj na Ukrajine. Na záver sa celé zhromaždenie spoločne pomodlilo a prítomní zapálili sviečky, uložené do tvaru veľkého srdca na znak spolupatričnosti s Ukrajinou. "Som rád, že študenti našej fakulty nezostali sedieť, nemlčali, chopili sa iniciatívy a z ich strany prišla takáto spontánna reakcia," dodal dekan FF KU.

(tasr)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia