Študenti pomáhajú firme aj sebe

Študenti pomáhajú firme aj sebe

RedakciaAktuality12.8.2021

Začiatkom júla v závode privítali prvých študentov, ktorí sa zapojili do Letnej práce študentov. Tento projekt má v závode už dlhoročnú tradíciu a je určený pre študentov, ktorí dovŕšili 18 rokov.

„Minulý rok bola letná práca kvôli pandémii zrušená, tento rok sa nám ju podarilo opäť obnoviť aj keď v menšom počte, ako sme boli zvyknutí za posledné roky pred pandémiou. Spolu sme na leto prijali 119 študentov, z dôvodu bezpečnosti musí byť každý pred nástupom na pracovisko otestovaný antigénovým testom na covid-19,“ hovorí riaditeľka ľudských zdrojov Ivana Keyzlarová.

Pracovné skúsenosti počas letných mesiacov júl a august bude získavať 63 žien a 56 mužov. „Cieľom letnej práce je ukázať mladým ľudom, ako prebieha reálny život vo výrobnom závode, aby na vlastnej koži skúsili, čo znamená mať nejaké povinnosti a pracovné návyky a v neposlednom rade ich motivovať, aby mali záujem u nás pracovať aj v budúcnosti,“ dopĺňa Ivana Keyzlarová. Prítomnosť študentov takisto podporí organizovanie práce v závode v hlavnom období čerpania dovoleniek zamestnancami.

Privítanie pred nástupom

Študentom pred nástupom do práce odovzdali všetky potrebné informácie a dokumenty, kartičku zamestnanca a dozvedeli sa tiež, na ktorom stredisku budú pracovať.

„Toto je môj prvý rok, ešte som tu nepracoval, tak som zvedavý, na akom stredisku budem, ale moje očakávania sú pozitívne a do práce sa teším. Beriem to ako pracovnú skúsenosť, chcem zažiť, aké to je robiť každý deň v týždni, lebo moje doterajšie brigádnické skúsenosti boli len také nepravidelné,“ povedal David Zliechovec.

Prvú skúsenosť v závode zažila aj Kristína Horáriková, ktorá nastúpila do laboratória. „Očakávam, že získam nejaké nové skúsenosti, naučím sa niečo nové, čo možno využijem v budúcnosti, keďže sa chcem v štúdiu uberať chemickým smerom,“ zhodnotila svoje pocity Kristína.

Študenti sa každoročne môžu na letnú prácu prihlasovať prostredníctvom webovej stránky www.mondijobs.sk

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia