Študenti z Ružomberka sa zúčastnili študijného pobytu v Gruzínsku

Študenti z Ružomberka sa zúčastnili študijného pobytu v Gruzínsku

Stanislava Bruk LuckáAktuality9.10.2023

Štvorica žiakov Spojenej školy Ružomberok sa spolu so svojou pani učiteľkou zúčastnili environmentálneho projektu „Eco sharing for a greener Future“ v Gruzínsku.

Počas 10 dní žiaci prešli rôznymi fázami realizácie projektu, ako teoretickými, tak aj praktickými. Oboznámili sa s novými pojmami a naučili sa ich vedomosti aplikovať v praxi. Na projekte sa zúčastnili žiaci 4.B triedy, a to: Mária Pilarčíková, Lenka Hanesová, Matiáš Ďurišík a Timotej Karoľ spolu s pani učiteľkou Lindou Esteves Hatala.

Súčasťou projektu bolo aj spoznávanie iných krajín a ich kultúr. Na projekte sa dokopy zúčastnilo 10 krajín, čo je 50 účastníkov. Žiaci nadviazali nové kamarátstva, napríklad s Egypťanmi, Grékmi, Talianmi, Španielmi či Gruzíncami. „Oboznámenie sa s ostatnými kultúrami prebiehalo najmä v priebehu obľúbených “cultural” a “social” podujatiach. Nabitý program a množstvo úloh vyžadovali vzájomnú spoluprácu. Neustály kontakt s cudzincami vyžadoval komunikáciu len v angličtine, ktorú bolo nutné používať hlavne pri prezentácií projektov. Okrem intenzívneho vzdelávania v oblasti životného prostredia, žiaci niekoľkokrát navštívili aj hlavné mesto Tbilisi. Stretli miestnych obyvateľov a zistili ako funguje život v Gruzínsku,“ uvádza Spojená škola Ružomberok na svojom webe.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia