Svetový deň zdravia na Katolíckej univerzite

Svetový deň zdravia na Katolíckej univerzite

RedakciaAktuality4.4.2022

V stredu (6. apríla) sa prvý raz do Svetového dňa zdravia, ktorý bol ešte v roku 1950 vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), zapojí aj Pedagogická fakulta Katolíckej univerzity (PF KU).

Našim podujatím sa chceme trochu dostať i do širšieho povedomia. Aj preto, že na škole už máme kompletný, bakalársky i magisterský študijný program zameraný na prípravu učiteľov telesnej výchovy. Našim zámerom je tiež ukázať ľuďom cestu k nenáročnej pohybovej aktivite a zdraviu,“ uviedol dekan PF KU Peter Krška.

Tamojšia katedra telesnej výchovy a športu pripravila zaujímavý formát pre ženy s názvom Zdravie, pohyb a prevencia, ktorý sa začne o 17. hod. v pohybovom štúdiu PF KU na Hrabovskej ceste 1. „Pôjde o program zameraný na zdravý chrbátik a kardiovaskulárny systém. Tento podvečer má na starosti profesorka Elena Bendíková, ktorá okrem didaktiky telesnej výchovy sa venuje tiež zdravej a rekreačnej telesnej výchove. Ambíciou akcie, adresovanej pre najširšiu verejnosť je prejsť aj do pravidelných stretnutí. Takisto plánujeme rozbehnúť cvičenia pre matky s deťmi,“ vysvetľoval ďalej P. Krška.

Ružomberská pedagogická fakulta Svetovým dňom zdravia bude žiť viac – menej celú stredu. „O deviatej si do našich nových priestorov prídu zacvičiť škôlkári a vo vestibulu budeme celý deň záujemcom merať telesný tuk a svalová hmotau. Proste ponúkneme také základné diagnostické vyšetrenie,“ dodal Peter Krška.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia