Synagógu rozozvučali hudobné nástroje

Synagógu rozozvučali hudobné nástroje

RedakciaAktuality28.2.2019

Slovenského maliara, grafika, ilustrátora, scénografa a výtvarného pedagóga, netreba Ružomberčanom špeciálne predstavovať. Ľudovít Fulla sa narodil vo februári, a práve preto Základná umelecká škola Ľudovíta Fullu, už po niekoľkýkrát v tomto mesiaci, organizuje koncert na jeho počesť. Ten sa uskutočnil v utorok 26. februára o 17.00 v Synagóge pod názvom - Koncert učiteľov, venovaný 117. výročiu narodenia tohto významného umelca.

„Vážime si váš čas, že ste prišli podporiť možno učiteľov, ktorí učia vaše deti, alebo tých, ktorí sú vašimi priateľmi“, privítala Monika Gazdaricová, jedna z učiteliek - hostí v zaplnenej synagóge. Vo svojej uvítacej reči ďalej pozdravila stáleho hosťa - Stanislava Bellu, predsedu Rady školy.

Na koncerte vystúpilo 14 učiteľov, zazneli ukážky od Johanna Sebastiana Bacha, Jozefa Suka, Rinalda Oláha, Pabla de Saraseta a iné. Hostia na koncerte počuli sólové výkony, ako aj rôzne komorné zoskupenia. „Poslucháči koncertu majú možnosť na vlastné oči spoznať, nielen diela svetových skladateľov, ale predovšetkým vzájomne zdieľať tieto skladby spolu s učiteľmi. Rovnako je tak koncert vhodnou príležitosťou poukázať na kvalitu práce učiteľov ZUŠ Ľ. Fullu,“ konštatoval pre portál Žijem v Ružomberku Martin Jurčo, zástupca riaditeľa školy.

Základnú umeleckú školu navštevovalo v minulom školskom roku viac ako 947 žiakov, vrátane prípravného štúdia a štúdia pre dospelých. Viac ako 50 pracovníkov vyučuje žiakov výtvarný, tanečný, hudobný a literárno-dramatický odbor.

Romana Vicianová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia