Takéto možnosti táborov ponúka Ružomberok

Takéto možnosti táborov ponúka Ružomberok

RedakciaAktuality16.7.2019

Deti by si mali cez prázdniny odpočinúť a načerpať veľa energie. Takéto odlúčenie od rodiča môže byť pre dieťa plné nových skúseností, zážitkov, a priateľských pút. Potrebné však je svoju ratolesť odhadnúť a vybrať pre neho vhodný typ tábora.

Tábory majú rôzne zamerania a pripravia deťom nezabudnuteľné zážitky v novom kolektíve.

Viete aké sú na výber v našom meste?

Tábor na rodinnom ranči v Likavke

Jeho hlavným úmyslom je starostlivosť zameraná na kone a iné zvieratá.

Tábor na rodinnom ranči v Likavke. Foto zdroj: M.Kloptová

Pripravili sme pre deti letný tábor na našom malom rodinnom ranči, ktorý je vhodný pre deti od 6-12 rokov, ktoré majú pozitívny vzťah k zvieratkám. Naučia sa starostlivosti o kone – čistenie, sedlanie, vodenie a základy jazdy na koni, kŕmenie, údržba boxov,“ hovorí pre náš portál vedúca tábora, Margita Kloptová. Podľa nej sa deti okrem starostlivosti o zvieratká môžu tešiť na rôzne animačné, rekreačné a športové aktivity, spoločenské hry, kreslenie, maľovanie a turistiku. Tábor je rozdelený do siedmich turnusov, na ktoré sa je potrebné vopred prihlásiť. „Letné tábory pre deti u nás, už organizujeme niekoľko rokov, tešíme sa záujmu detí z rôznych kútov Slovenska,“ prezrádza M. Kloptová.

Všetky potrebné informácie si rodičia spolu s deťmi môžu nájsť na webovej stránke ranclikavka.sk

Letný tábor Mondi SCP

Ako každý rok počas leta aj tento, pre deti zamestnancov pripravili Monďáci možnosť stráviť časť letných prázdnin v detských letných táboroch. Zamestnanci si majú možnosť vybrať pre deti z troch typov tábora.

Letný tábor Mondi SCP Zdroj foto: L. Štúrová

5-dňový tábor v hoteli Malina, sa organizuje v dvoch turnusoch a deti počas neho čaká bohatý program v prírode.

6-dňový augustový letný tábor, sa organizátori rozhodli prvý krát zorganizovať ako novinku. „V spolupráci so zástupcami Lesov Slovenskej republiky, ktorí nám ponúkli na účel ubytovania krásny poľovnícky kaštieľ Antolstál. Kaštieľ je situovaný hlbšie v lese na okraji mesta Nemšová, vďaka čomu si môžu deti užívať ticho, pokoj, krásnu prírodu a naučiť sa niečo nové o stromoch, rastlinách a lesnej zveri,“ hovorí Lenka Štúrová, špecialistka ľudských zdrojov Mondi SCP.

Na 10-dňovom letnom tábore sa má podľa Štúrovej zúčastniť 80 detí. Tak ako minulý rok, aj tento si užijú krásnu prírodu rekreačného strediska Hlboké v Bojniciach – Prašivá.

Na všetkých táboroch sa o deti starajú tímy skúsených animátorov, ktoré pre deti pripravujú bohatý a zábavný program.

„Keďže ide o zamestnaneckú výhodu, zamestnanci zaplatia len 1/3 ceny tábora. 1/3 je hradená zo sociálneho fondu a 1/3 platí naša spoločnosť,“ dopĺňa Lenka Štúrová.

Dva letné denné tábory organizuje aj Centrum voľného času Elán v Ružomberku. Pre deti sú počas týždňa pripravené rôzne výlety.

Minulý týždeň sme sa boli spolu s deťmi kúpať v Dolnom Kubíne, v zábavnom parku v Liptovskom Mikuláši, boli sme aj v Kysuckej hvezdárni,“ menuje pre náš portál Viera Tokáriková z Centra voľného času Elán Ružomberok. Upresnila, že na nasledujúci augustový tábor sa už nedá prihlásiť, pretože účasť na ňom je každý rok obrovská. „Náš tábor je už cez prázdniny neskoro riešiť už v máji poväčšine býva obsadený,“ dodáva V. Tokáriková.

Detský tábor detí z farnosti Ludrová. Zdroj foto G. Klocháňová

Aj jednotlivé ružomberské farnosti organizujú letné tábory. Farnosť Ludrová organizovala tábor pre deti, ktoré sa stretávajú pod záštitou Hnutia kresťanských spoločenstiev detí ERKO, niekoľko rokov. „Tento rok sa tábora v Rajeckej Teplici zúčastnilo 40 detí,10 animátorov a jeden kňaz. Celý tábor sa niesol v duchu Letom svetom a s deťmi sme cestovali akoby po kontinentoch a spoznávali jednotlivé krajiny,“ hovorí pre Žijem v Ružomberku organizátorka Gabika Klocháňová. Tento detský tábor je organizovaný už niekoľko rokov.

Aj Skauti v Ružomberku organizujú každý rok Skautský letný tábor. Ten sa tento rok konal v dvoch predchádzajúcich týždňoch. „Skautské tábory sa vždy konajú v prírode, máme aj výnimku z Ministerstva Školstva, že môžeme robiť tento typ tábora. Nie je to len letný tábor, ale zároveň plní vzdelávaciu funkciu. Počas neho máme nastavené pravidlá,“ hovorí Juraj Burgan, zástupca vodcu zboru Laca Krónera v Ružomberku. Účastníci si celý tábor postavia sami z dreva a po skončení tábora ho demontujú a odnesú preč. Najmenšie deti sa tábora zúčastnili týždeň, staršie celé dva týždne. „Tento tábor je špecifický tým, že do neho sa môžu prihlásiť len deti, ktoré sú len členmi skautingu. Oni sú už akoby na tábor pripravené,“ upresňuje j. Burgan.

A čo vy. Máte nejaké skúsenosti s tábormi? Sem s nimi

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia