Taktické cvičenie hasičských jednotiek

Taktické cvičenie hasičských jednotiek

RedakciaAktuality11.8.2021

Cvičenia sa zúčastnili tímy dobrovoľných hasičských (DHZ) napríklad z Liskovej, Vlkolínca, Liptovských Revúc, Valaskej Dubovej, Liptovskej Teplej, Martinčeka. Jeho cieľom bolo precvičiť nasadenia a riadenie síl a prostriedkov pri zdolávaní požiarov a záchrane osôb, ako aj preveriť pripravenosť a akcieschopnosti techniky a členov DHZ.

„Počas cvičenia sme zasahovali vo Vlkolínci v L. Revúcach a vo Valaskej Dubovej. V sobotu dopoludnia nás privolali hasiť požiar vo Vlkolínci. Na sobotný večer bolo naplánované nočné cvičenie v L. Revúcach. Tam sme mali zasahujúce jednotky zlikvidovať lesný požiar a ochladzovať horskú chatu, aby sa nevznietila,“ uviedol predseda DHZ v Liskovej Tibor Lauko. Doplnil, že Lisková tam spolu s pridelenými zbormi mala za úlohu nájsť stratenú osobu. To sa in aj podarilo, ale nakoľko sa táto sťažovala na bolesť hlavy, tak bola za pomoci stabilizačných nosidiel prenesená spolu s DHZ Kalameny, niekoľko metrov k lesnej ceste, kde ju naložili na transportné vozidlo.

Vo V. Dubovej museli jednotky najskôr zabezpečiť prívod vody pre hasičskú techniku na mieste požiaru, aby ho mohli zlikvidovať. „Taktické cvičenia jednotiek umožňujú preveriť ich pripravenosť na zásah pri požiaroch alebo živelných pohromách. Vyskúšame si pritom vzájomnú súčinnosť medzi jednotkami. pripravenosť techniky,“ konštatoval T. Lauko.

Text: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia