Takýto bol rok v Ružomberku

Takýto bol rok v Ružomberku

RedakciaAktuality29.12.2019

2. Primátor Igor Čombor si vybral za druhého viceprimátora Jána Bednárika z KDH. Na starosti má investície, ekonomiku a vôbec technické a finančné zabezpečenie chodu mesta.

Zdroj: baslet.sk V. Dorňák

4. Ružomberské basketbalistky získali Slovenský pohár. Po dvadsiatich dvoch rokoch národná trofej putovala do Ružomberka. Zverenky trénera Juraja Suju vo finálovom zápase Slovenského pohára na bratislavských Pasienkoch zdolali Piešťanské Čajky o sedemnásť bodov. Pridali aj zisk majstrovského titulu.

6. Vedenie mesta Ružomberok podpísalo Memorandum o spolupráci medzi papierenskou spoločnosťou a mestom Ružomberok. Garantuje podporu mestu a regiónu zo strany papierní na úrovni 1,195 mil eur. Memorandum, ktoré sa tradične podpisuje raz za rok zaväzuje MONDI SCP, ako najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne, k spolupráci s mestom pri budovaní lepších podmienok pre občanov mesta Ružomberok.

8. Novým trénerom fortunaligového futbalového klubu MFK Ružomberok sa v máji stal Ján Haspra. Haspra s Marekom Saparom nahradili duo David Holoubek a Jiří Jarošík, ktorí požiadali vedenie klubu o predčasné uvoľnenie z funkcií.

10. Ružomberský primátor vymenoval štyri poradné orgány, prostredníctvom ktorých chce zabezpečiť transparentné a komplexné riadenie mesta. Konkrétne je to Zbor poradcov primátora mesta, Legislatívna rada primátora, Klub primátorov mesta Ružomberok a Zbor ambasádorov mesta Ružomberok. Súčasťou štyroch poradných orgánov sú členovia, ktorí sa vďaka celoživotnej práci radia medzi intelektuálnu špičku mesta Ružomberok.

12. Neďaleko Ružomberka sprístupnili novú jednosmernú cyklotrasu lesom, takzvaný singletrail – prvý oficiálny singletrail na Liptove. Rozprávkové enduro, ako singletrail nazvali, prechádzka rozprávkovo krásnou lokalitou Hrabovskej doliny, s nádhernými výhľadmi na Dolný Liptov. Singletrail meria 8,6 kilometra.

14. Futbalová akadémia v Ružomberku - mesto sa vďaka nej pridá k moderným európskym mestám, ktoré dbajú o športový vývoj detí a nadviaže na svoju bohatú futbalovú tradíciu a skúsenosti s výchovou mladých športovcov.

16. Fullove dedičstvo je veľké, bohaté a pestré. Oslavy nultého ročníka Fullových dní, sa viazali k 50. výročiu otvorenia Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku.

18. Dokončenie diaľnice sa plánuje na koniec roka 2022. Nové technické riešenie obchádza aktívne zosuvné územie pomocou predĺženého tunela Čebrať. Samotný tunel sa predĺži o cca 1600 m, pričom celková dĺžka úseku D1 Hubová – Ivachnová sa skráti o približne 300 metrov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia