Tanečný Superpohár sa vrátil do Ružomberka

Tanečný Superpohár sa vrátil do Ružomberka

RedakciaAktuality4.12.2023

Ružomberská športová hala Koniareň privítala v sobotu 2. decembra najlepšie tanečné páry v štandardných aj latinskoamerických tancoch na tanečnej súťaž SUPERPOHÁR 2023, ktorý bol zároveň 7. kolom Slovenského pohára.

Po  minuloročnej premiére sa opäť vrátil SUPERPOHÁR 2023 do Ružomberka, ktorý priniesol na dolný Liptov aj slovensku špičku v tanečnej súťaži. V tejto súvislosti usporiadateľ zápolenia Róbert Szolnoki uviedol: “Takýto druh súťaže sa uskutočnil iba po druhýkrát v histórii na Slovensku. Po minuloročnom úspešnom ročníku sme ho mohli znovu zorganizovať opäť my.“

Ružomberský primátor Ľubomír Kubáň poďakoval všetkým organizátorom podujatia, dobrovoľníkom, aj pracovníkom mesta za ich vynaložené úsilie pri organizovaní tanečného podujatia. Podľa slov R. Szolnokiho sa im podarilo usporiadať SUPERPOHÁR 2023 aj zásluhou veľkého počtu dobrovoľníkov, ako aj sponzorom.

Diváci uvideli počas dňa tancovať deti, juniorov a dospelých. Súťažilo sa v desiatich kategóriách, ktoré sa delia na šesť bodovacích a štyri pohárové súťaže. Najlepších tanečníkov sme videli  v slávnostnom večernom galaprograme, ktorý bol vrcholom súťaže. O jej zdarný priebeh sa zaslúžil aj ružomberský orchester RK Jazz Band, ktorý počas galaprogramu hudobne sprevádzal tanečné páry.

Vyhlasovateľom tanečnej súťaže bol Slovenský zväz tanečného športu a organizátormi boli tanečné štúdio Maestro Liptovský Mikuláš a mesto Ružomberok.

SUPERPOHÁR vznikol na podporu tanečného športu na Slovensku, do ktorého sa práve nominujú najlepšie tanečné páry zo všetkých predchádzajúcich šiestich kôl slovenských pohárov. Slovenský pohár sa skladá zo siedmich kôl. Dejiskom toho posledného sa stal práve Liptov. „Počas kalendárneho roka zbierali slovenské tanečné páry body v jednotlivých bodovacích kolách, ktoré sa im započítavajú do tabuľky. Práve po skončení súťaže v Ružomberku sa podľa nej určilo konečné umiestnenie tanečníkov. Tanečný pár, ktorý mal v tabuľke najväčší počet bodov sa stal víťazom Slovenského pohára a zároveň postúpil na Európsky a Svetový pohár,“ vysvetlil R. Szolnoki.

Prvenstvo si z Ružomberka odniesli Filip Kucman a Sára Dobšovičová z TK UNI-DANCE Bratislava, za nimi skončil pár Jaroslav Ihrinng a Natália Varechová z TŠK STELLA zo Žiaru nad Hronom. Bronzovú priečku obsadili Milan Balažovjech a Liana Ferjancová z TK DUKLA Trenčín.

Fotogaléria

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia