Táto nedeľa patrí Katolíckej univerzite

Táto nedeľa patrí Katolíckej univerzite

RedakciaAktuality28.1.2022

Posledná januárová nedeľa 30. januára 2022 bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku. Zmyslom slávenia „Nedele KU“ je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite.

„Posledná januárová nedeľa je už od roku 2010 na základe rozhodnutia slovenských biskupov tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku. Tento rok pripadá na nedeľu 30. januára 2022 a budeme si ju môcť slávnostne pripomenúť prostredníctvom prenosu svätej omše, ktorú odvysiela Katolícka televízia LUX o 10:30 hod. v priamom prenose z Katedrály sv. Alžbety v Košiciach,“ hovorí pre portál zijemvrk.sk rektor Katolíckej univerzity doc. Ing. Jaroslav Demko, CSc. Omšu bude sláviť Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita a veľký kancelár KU.

Uplynulé dva roky poznačila pandémia v každej oblasti nášho života. Inak tomu nebolo ani na univerzite. Aké sú však plány na tento rok. „Prichádza obdobie podávania prihlášok na vysoké školy, počas ktorého pozývame na našu univerzitu uchádzačov, ktorým ponúkame kvalitné vzdelanie s hodnotami, rodinnú atmosféru a nádhernú polohu v srdci Slovenska. Pri tejto príležitosti organizujeme Virtuálny deň otvorených dverí 9. februára 2022. Významnými úlohami roka bude aj kontinuálne zlepšovanie kvality vzdelávania na Katolíckej univerzite a tiež ďalšia úspešná akreditácia študijných programov, ktoré našim študentom poskytujeme,“ dodáva Jaroslav Demko.

Medzi významných podporovateľov univerzity patrí aj ružomberský podnikateľ a filantrop Milan Fiľo. Jeho prínos pre univerzitu vyzdvihuje aj rektor: „Pán Milan Fiľo patrí k najvýznamným osobnostiam regiónu Liptova ako aj celého Sloveska. Zaslúžil sa o vznik a ďalší materiálny rozvoj Katolíckej univerzity. Je jedným z najvýznamnejších podporovateľov univerzity, ktorému záleží na jej rozvoji.“

Rektor Demko oslovil v liste, ktorý v nedeľu zaznie vo všetkých farnostiach Slovákov s tým, aby mysleli na budúcnosť: „Hoci je naša spoločnosť stále ponorená do prežívania unavujúcej pandémie, je načase začať sa vážne zaoberať myšlienkou, do akej spoločnosti sa chceme „prebudiť“, keď pandémia skončí – lebo raz sa tak určite stane. Akú krajinu odovzdáme ďalším generáciám – našim deťom a vnúčatám? Čo tu po nás ostane? Ako chceme spolu vydržať žiť aj o niekoľko (desiatok) rokov? Začnime premýšľať, ako ďalej. Ako opraviť naše vzťahy, zvýšiť politickú a mediálnu kultúru, zmenšiť nevraživosť a nenávisť medzi ľuďmi...“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia