Tauris postavil v Košiciach moderné logistické centrum. Zefektívni distribúciu, zníži dopad na životné prostredie a zlepší pracovné podmienky zamestnancov

Tauris postavil v Košiciach moderné logistické centrum. Zefektívni distribúciu, zníži dopad na životné prostredie a zlepší pracovné podmienky zamestnancov

RedakciaAktuality29.2.2024

Rok 2024 je pre Rybu Košice rokom významných míľnikov. Okrem toho, že tradičná slovenská pochúťka, treska v majonéze, ktorú výrobca vyrába podľa originálnej retro receptúry, oslavuje už 70 rokov, výrobca dokončil v Košiciach výstavbu nového moderného logisticko-distribučného centra. Presne pre dvomi rokmi sa na tomto mieste položil základný kameň moderného logisticko - distribučného centra Tauris a.s. s cieľom doručiť potrebné množstvo produktov v čo najkratšom čase. Spoločnosť Tauris a.s., do ktorej portfólia košická Ryba patrí, verí, že nový sklad podporí jej dlhoročnú konzistentnú ambíciu prinášať na trh vždy čerstvé výrobky najvyššej kvality a zároveň prinesie mnoho benefitov nielen svojim zamestnancom, ale aj externým partnerom, ktorí ocenia jej víziu a detail pre inovácie a zelené riešenia.

„RYBE Košice a predovšetkým košickej treske sa darí z roka na rok lepšie. Priaznivé ekonomické výsledky, ktorými sa môže pochváliť výrobný závod v Košiciach, nám umožnili investovať do vybudovania nového logistického skladu vrátane rozvoja ekologických riešení. Rozpočtované investičné výdavky na výstavbu nového skladu so zázemím vrátane revitalizácie okolia, prípojok médií a ciest dosiahli výšku približne 15,2 milióna EUR. Celá stavba bola financovaná z vlastných zdrojov skupiny závodov Tauris a.s.. Realizácia stavby vrátane prípravy územia trvala 430 dní a podieľalo sa na nej množstvo profesionálnych dodávateľov. Všetkým za ich prácu úprimne ďakujeme. V druhej fáze rozširovania a modernizácie závodov skupiny Tauris Group sa na priľahlom pozemku rátame s výstavbou nového výrobného závodu RYBA Košice, čím príde k definitívnemu prepojeniu výroby a logistiky“ hovorí Milan Fiľo - prezident holdingu ECO – INVESTMENT

Novo vystavaný logisticko-distribučný sklad sa nachádza v priemyselnej zóne v košickej mestskej časti Nad jazerom.  „Poloha Logisticko – distribučného centra je strategicky umiestnená v druhom najväčšom meste Slovenska, v meste kde sa nachádza Výrobná prevádzka Ryba Košice,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Tauris a.s. Richard Duda.  Sklad má podľa jeho slov široké využitie. Bude slúžiť na skladovanie výrobnej suroviny a hotových výrobkov a zároveň zastrešovať distribúciu na prevádzky retailových a gastro partnerov spoločnosti, ako aj vlastnú sieť rozrastajúcich sa predajní TAURIS Mäsiarstvo u Býka a Ryba Bistro.


Rýchlejšia distribúcia

Čerstvosť je kľúčovým ukazovateľom kvality. Vďaka perfektnej polohe tejto priemyselnej zóny a odborným znalostiam našich zamestnancov v oblasti skladovania dokážeme našim obchodným partnerom a do našich značkových predajní TAURIS Mäsiarstva u Býka, doručiť potrebné množstvo produktov v čo najkratšom čase,“ hovorí generálny riaditeľ Duda.

„Nové priestory, automatizácia výroby či digitalizácia skladových procesov adresujú naše potreby a požiadavky a zamestnancov tak zbavujú nutnosti vykonávať väčšinu manuálnych prác, vďaka čomu sa môžu sústrediť na náročnejšie aktivity. Zefektívni sa tým nielen chod závodu, ale aj jeho dopad na zdravie zamestnancov a životné prostredie,“ dodáva Duda s tým, že s investíciou do modernizácie logistickej siete prišiel ruka v ruke rozvoj ekologických riešení. 

Moderný ekologický objekt

Moderné logisticko – distribučného centrum je nevrhnuté tak, aby spĺňalo všetky potrebné energetické certifikáty. Zelené plochy tvoria až 20 % pozemku areálu.

Už pri projekte Logisticko – distribučného centra sa myslelo na dopad na životné prostredie a celá stavba je naprojektovaná so zreteľom na efektívne využitie energií. Za týmto účelom napríklad boli inštalované tepelné čerpadlá, ako aj rekuperačné jednotky , ktoré zároveň skvalitňujú pracovné prostredie zamestnancov. Centrum je naprojektované tak, aby narábalo šetrne aj s vodou. Dažďová voda zadržaná v retenčných nádržiach sa využíva pre splachovanie toaliet i zalievanie zelene. Samozrejmosťou je aj maximálne úsporné LED osvetlenie s inteligentným riadením. Súčasťou architektonického riešenia je moderné zázemie s kancelárskymi a odpočinkovými priestormi a vegetačnou extenzívnou terasou. Táto terasa svojimi izolačnými schopnosťami znižuje náklady na kúrenie a chladenie a tým efektívne vplýva na energetické hospodárstvo. Zároveň slúži pre oddych zamestnancov, nakoľko je prepojená s administratívnymi priestormi na 2. poschodí.

Centrum v číslach

Logisticko- distribučné centrum sa rozprestiera na ploche takmer 4 600 m2. Skladovacie a expedičné priestory zaberajú časť o rozlohe 3 417 m2. Administratíva pokrýva zvyšných viac ako 1 000 m2.  Nové Logisticko – distribučné centrum má jednu príjmovú rampu a až sedem nakladacích rámp pre zabezpečenie komfortnej a bezproblémovej každodennej logistiky.   Na ploche 500 m2 sa nachádzajú tri chladiarenské komory a päť mraziarenských komôr zaberá plochu ďalších 820 m2. Chladiarenské komory sú zároveň stavebne pripravené tak, aby sa v prípade potreby mohli zmeniť na mraziarenske komory.

Rozrastajúca sa spoločnosť s víziou

Súčasťou areálu je veľké parkovisko, s nabíjacími stanicami a priamo pred vstupom do areálu sa nachádza značková predajňa Tauris Mäsiarstvo u Býka a Ryba bistro. „Dokončenie výstavby tohto nového centra je čerešničkou na torte v dlhom zozname našej rozrastajúcej sa spoločnosti. Len vlani sme otvorili 13 nových značkových predajní Tauris Mäsiarstvo u Býka, vďaka ktorým sú naše čerstvé produkty bližšie k ľuďom,“ hovorí Duda a upresňuje že k dnešnému dňu spoločnosť disponuje 113 predajňami. „V priebehu februára sme tiež rozšírili našu sieť Ryba Bistro o prevádzku v centre Košíc na Hlavnej ulici a ďalšiu otvárame v Prahe. Sme radi, že našimi aktivitami ako je aj výstavba nového logisticko-distribučného centra prispievame nielen k zamestnanosti, ale aj k ekologickej udržateľnosti. Naša dlhodobá snaha je vytvárať prostredie, ktoré prosperuje nielen dnes, ale prinesie úžitok aj budúcim generáciám,“ uzatvára Duda.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia