Taxikár zachránil muža, ktorý chcel spáchať samovraždu

Taxikár zachránil muža, ktorý chcel spáchať samovraždu

RedakciaAktuality19.4.2021

Dramatický priebeh mala udalosť, pri ktorej pomáhala mestská polícia v sobotu v noci. Necelú hodinu po polnoci preverovali mestskí policajti telefonické oznámenie, že neďaleko železničnej stanice leží pri koľajniciach nejaký muž.

„Pri mužovi sa mal nachádzať taxikár, ktorý ho našiel v koľajisku a odtiahol ho. Hliadka na mieste zistila, že šofér taxislužby našiel muža s hlavou na koľajnici, po ktorej po chvíli prechádzal vlak. Muž z okresu Ružomberok bol pod vplyvom alkoholu a takýmto spôsobom vraj chcel vyriešiť rodinné problémy,“ povedal Roman Jankovič z oddelenia prevencie mestskej polície.

Hliadka na mieste zotrvala do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá muža previezla do nemocnice.

Policajti riešili ďalší nezvyčajný prípad v noci 11. apríla si hodinu po polnoci. Príslušník obsluhujúci kamerový systém si všimol vozidlo pohybujúce sa v cente mesta. Jeho vodič nerešpektoval viacero zákazov a jazdil v protismere.

Najprv prešiel ulicou K. A. Medveckého, kde je jednosmerná premávka, na konci sa v križovatke otočil a vošiel do zákazu vjazdu - protismeru. To bol dôvod prostredníctvom rádiostanice na miesto vyslať hliadku.

„Medzitým vodič vošiel do pešej zóny na ulici M. Madáčova. Keď zistil, že ďalej v jazde nemôže pokračovať, otočil sa a šiel smerom na ulicu A. Bernoláka pred Slovenskú poštu. Tu na niekoľko sekúnd zaparkoval na parkovisku, no potom vošiel do protismeru a pred budovou pošty vošiel do ďalšieho zákazu. Pokračoval v protismere na križovatku s ulicou Dončova,“ opísal jazdu auta Jankovič.

Keď ho zastavila hliadka, zistila, že vodičom vozidla s českým evidenčným číslom je 30-ročný muž z okresu Dolný Kubín. Na sedadle spolujazdca sedela 20-ročná žena, takisto s trvalým pobytom v okrese Dolný Kubín. Za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky bola mužovi uložená bloková pokuta v hornej hranici sadzby.

Posádka vozidla nevedela hliadke uviesť relevantný dôvod, prečo sa v dobe, keď platí zákaz vychádzania, nachádzajú na verejnosti a v inom okrese. Príslušník mestskej polície oznámi porušenie zákazu vychádzania na správny orgán, v tomto prípade okresný úrad.

Mestskí policajti okrem toho počas minulého týždňa riešili viacero porušení zákazu pitia alkoholických nápojov na verejnosti a naviac v čase zákazu vychádzania. Za uvedené priestupky vinníkom uložili blokové pokuty.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia