Tentoraz najmladšia športová zmena na radnici

Tentoraz najmladšia športová zmena na radnici

Ján SvrčekAktuality3.5.2024

Ružomberský primátor Ľubomír Kubáň, aj za prítomnosti svojho zástupcu Róberta Kolára, včera (2. mája) prijal vo veľkej zasadačke mestského úradu úspešných mladých športovcov.

Pamätné listy si prevzalo družstvo dievčat Základnej školy sv. Vincenta v Ružomberku, ktoré získalo titul majstra Slovenska v Školskom pohári Slovenského futbalového zväzu a držiteľ striebornej medaily z republikového šampionátu žiakov a mládeže v streľbe zo vzduchových zbraní Samuel Bulla.

Celá cesta, až k prvenstvu na ´Slovensku´, bola pre nás veľmi milým prekvapením. S tým určite nikto nerátal,“ uviedol tréner mladých futbalistiek Michal Holub. „Viac – menej som tento tím dal dokopy náhodou. Mali sme dve ´baby´, ktoré hrávajú futbal a k nim sa doplnili ďalšie. Najväčším problém bol s brankárkou. Musel som ju doslova stvoriť, z dievčiny, ktorá predtým vedela len, že lopta je guľatá. Na majstrovstvách Slovenska v Šamoríne však veľmi dobre zachytala. Predtým, ako sme sa dostali na ´republiku, bolo treba zvládnuť štyri predchádzajúce prekážky, už od kvalifikácie do okresného kola. Vo finále dievčatá zdolali Vranov nad Topľou 5:1.“ Ešte dodajme, že tento formát prebiehal na ihriskách hádzanárskych rozmerov, s bránkami 5 x 2 m, s brankárkou a štyrmi hráčkami v poli.

Na majstrovstvách Slovenska vo Vištuku som mohol byť aj prvý. Bolo to veľmi tesné, jeden ´bodík´ mi chýbal. Strieľalo sa na štyridsať terčov, po jednej rane. Zatiaľ je to môj najväčší úspech,vravel Samuel Bulla, člen Športového streleckého klubu Hrboltová, kde ho vedie František Jurčiak. „Tomuto športu sa venujem už tri roky a dvakrát do týždňa chodím na tréningy. Jednoducho, baví ma to, preto, to robím,“ dodal šiestak na Základnej škole Klačno.

Foto: Vladimír Miškovčík

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia