Testy všetkých 118 pracovníkov ÚVN SNP Ružomberok -  FN sú negatívne

Testy všetkých 118 pracovníkov ÚVN SNP Ružomberok - FN sú negatívne

RedakciaAktuality3.4.2020

Desiatky zamestnancov Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku zostali tento týždeň v domácej izolácii po tom, čo prišli do styku s pacientom nakazeným novým koronavírusom.

Dňa 23.3. 2020 bol prijatý do Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok – FN 20-ročný pacient z Čadce po úraze hlavy. Pri príjme boli pacientovi urobené testy na koronavírus s negatívnym výsledkom.
V utorok 31.3. 2020 mal pacient podstúpiť drobný operačný výkon. Z preventívnych dôvodov nemocnica testy na koronavírus u pacienta zopakovala. Výsledok bol pozitívny," informovala v stredu večer hovorkyňa ÚVN, Petra Dišková.

Vedenie Vojenskej nemocnice po konzultácii s vedúcou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva SR v Liptovskom Mikuláši postupovalo v súlade s nariadením hlavného hygienika SR. Nasledovalo posudzovanie epidemiologickej anamnézy a klinického stavu zamestnancov nemocnice, ktorí boli v bezprostrednom styku s pacientom.

„Zamestnanci, ktorí prišli do kontaktu s pacientom s pozitívnym výsledkom na prítomnosť koronavírusu, sa môžu z domácej izolácie vrátiť späť do práce a pracovať podľa usmernenia hlavného hygienika z 30. marca 2020,“ informáciu potvrdila hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia