Tohtoročná pivná cesta pritiahla všetky ročníky

Tohtoročná pivná cesta pritiahla všetky ročníky

RedakciaAktuality10.8.2020

Druhý ročník Ružomberskej pivnej cesty zaviedol záujemcov do deviatich podnikov, situovaných predovšetkým v centre Ružomberka. Ich skladba bola oproti minulému roku o čosi iná. Akcia dýchala zábavou a vďaka nej boli ružomberské ulice a podniky plnšie než obvykle.

Podľa Jakuba Ševčíka, predsedu Občianskeho združenia RK žije, ktoré akciu organizovalo, sa oproti minulému roku do nej zapojilo oveľa viac zvedavcov.

Tento rok sme dokonca museli limitovať predaj vstupeniek, pretože inak by sa to kapacitne nepodarilo vykryť,“ prezradil pre náš portál Ševčík.

Doplnil, že o akciu prejavili záujem rôzne vekové kategórie, muži, ženy, dokonca aj partie s deťmi.

V každom podniku prihlásení priaznivci ochutnali malé pivo, pripravené bolo pre nich aj drobné občerstvenie. Okrem toho bol súčasťou akcie doplnkový program, ktorý mal za ústrednú tému práve zlatý mok. Na záver boli vyhlásení tí najšikovnejší v jednotlivých kategóriách.

Okrem toho pivári hodnotili obsluhu, atmosféru, chuť piva a celkový dojem z pivární a zariadení, kde sa akcia konala,“ upresnil J. Ševčík.

Podľa hodnotiacich najlepšie pivo čapujú v Café Bistro chez les Moustiques , najlepšie obsluhujú v Arene Ružomberok, Nové Korzo zvíťazilo v kategórii atmosféra, celkový dojem zanechal podnik Arena Ružomberok a za najlepší podnik si hlasujúci zvolili Nové Korzo. „Treba podotknúť, že rozdiely vo výsledkoch boli minimálne,“ prezradil Ševčík. Už teraz spolu s partiou členov RK Žije premýšľajú nad vylepšením ďalších ročníkov, ktorý chcú kapacitne rozšíriť.

Presvedčili sme sa, že Ružomberčania sa vedia baviť. Chcel by som vyzdvihnúť disciplinovanosť návštevníkov a ich prejavený záujem,“ doplnil predseda združenia.

Ak ste sa zúčastnili napríklad tejto akcie, neváhajte a pošlite fotografiu z nej. Veľká letná súťaž na našom portáli stále pokračuje. Hľadáme také snímky, na ktorých Ružomberčania zdieľajú akcie, kde sa počas leta v meste zúčastnili. Podmienky súťaže nájdete TU

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia