Tohtoročný Deň rodiny v Ružomberku niesol odkaz  : Ladíme spolu na Božiu slávu

Tohtoročný Deň rodiny v Ružomberku niesol odkaz : Ladíme spolu na Božiu slávu

RedakciaAktuality24.6.2019

Spoločenstvo rodín a Spoločnosť Ježišova už po šiestykrát zorganizovali v našom meste podujatie Deň rodiny 2019. Oslavy sa začali včera nedeľnou svätou omšou v kostole Sv. Ondreja a pokračovali spoločným obedom. Dobrovoľníci v Jezuitskej záhrade pripravili približne 150 litrov gulášu pre všetkých hostí.

Dobrovoľníci v Jezuitskej záhrade pripravili pre hostí guláš.

Na pódiu vystúpil obľúbený detský zabávač Richard Čanaky alias Zahrajko a deti zo Strednej zdravotníckej školy Márie Terézie Schererovej si pre rodiny pripravili krátke divadielko.

Tohtoročným motívom Dňa rodiny v Ružomberku boli hudobné nástroje.

V areáli záhrady čakali detských návštevníkov stanovištia dvanástich neziskových organizácií. Tohtoročným motívom boli hudobné nástroje. „Podmienka rodinnej hry bola, aby aspoň jeden z dospelých pomohol dieťaťu pri splnení úlohy. Tak rodiny zdieľali spoločné zážitky a vzájomne si pomáhali,“ konštatovala jedna z organizátoriek podujatia zo Spoločenstva rodín, Mária Šnírerová. Súťažiaci si počas hry vyskladali hraciu kartu a tak im vznikol symfonický orchester. „Ako odmenu, si po prejdení minimálne šiestich úloh, mohli vyzdvihnúť malý darček,“ doplnila M.Šnírerová. Okrem spoločnej rodinnej hry sa návštevníci bavili na sprievodnom programe, či už jazdou na koni, skákaním na trampolíne, vyskúšať si mohli aj strieľanie zo vzduchovky.

„Chceli by sme samozrejme poďakovať sponzorom Mestu Ružomberok, Farskému úradu, Nádácii Supra, Mondi SCP, Mestským lesom a iným, aj vďaka, ktorým mohol byť tento krásny projekt pre rodiny s deťmi zorganizovaný,“ vymenovala organizátorka M. Šnírerová.

Súťažiaci počas rodinnej hry zdolávali rôzne stanovištia.

Aj v hudbe platí, že nástroje by mali spolu ladiť, harmonizovať a nastaviť sa na vydávanie súzvučných tónov. Tak aj v rodine sa musíme o to usilovať. „Dokonalá rodina neexistuje. Aj preto sa tu stretávame, aby sa rodiny spoznávali a mohli si vymeniť svoje radosti, starosti. Venovať deťom spoločný čas je na nezaplatenie. Dlho si budú niečo také pamätať,“ vyjadrila hlavnú myšlienku podujatia, matka štyroch detí Mária Šnírerová.

Počasie v Ružomberku organizátorom prialo a veríme, že sa im splnil aj hlavný cieľ - cez rôzne zážitky spojili rodiny a utužili v nich dobrú symfóniu. Spoločne sa zhodli na tom, že venovať svoju energiu a čas pre druhých je pre nich obrovským naplnením.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia