Tohtoročný Ružomberský jarmok má jasné kontúry

Tohtoročný Ružomberský jarmok má jasné kontúry

Ján SvrčekAktuality24.4.2024

Už je známy nielen konkrétny dátum, ale aj kultúrny a sprievodný program 36. ročníka Ružomberského jarmoku. Ten sa uskutoční 31. mája a 1. júna 2024. Obľúbené podujatie, ktoré začalo písať novodobú tradíciu v Hýrošovom parku v roku 1990, malo len dve, a to vynútené pandemické výluky, v rokoch 2020 a 2021.

Počas dvoch dní bude na ružomberskom Námestí A. Hlinku k dispozícii 200 stánkov s jedlom, pitím, remeselnými výrobkami, produktami vlastnej výroby a iným jarmočným sortimentom.

Veľkou vábničkou je už tradične program na tribúne pred mestskou radnicou. Na prvý deň organizátori naplánovali vystúpenia folklórneho súboru Liptov, kapely Čeneš, revivalovej hudobnej skupiny The Backwards, ktorá imituje Beatles, tanečníkov Old school brothers a o finále sa postará pop punková kapela Iné kafe.

Rovnako nabitá bude sobota, kde si najprv pripomenieme Medzinárodný deň detí. Preto druhý jarmočný deň otvoria spevácke, hudobné a tanečné zoskupenia žiakov ružomberských základných umeleckých škôl. Domáce Divadlo Ofina ponúkne detské predstavenie Ako išlo vajce na vandrovku. Hneď po tom sa „decká“ môžu tešiť na Zahrajka a myšku Elišku. Ďalej pódium bude patriť ružomberským Čriepkam, swingovému orchestru z Brna B-Side Band a hudobnej skupiny Karpina. Sobotňajšiu mozaiku na stejdži doskladajú Smola a Hrušky a skupina Screen.

Zo sprievodných aktivít spomeňme ukážky remesiel, tvorivé dielne nielen pre deti, ukážky handmade výrobkov či workshopy muzikoterapie s Domom aktivít Hybaj, detskú zónu s nafukovacími atrakciami, hrami a maľovaním na tvár, ukážky Sokoliarskej skupiny BIATEC, spojené s fotografovaním s dravcami a planetárium s Astro Show.

Foto: MsÚ

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia