Tradičné preteky na saniach prilákali desiatky súťažiacich. Skončili sa však nehodou

Tradičné preteky na saniach prilákali desiatky súťažiacich. Skončili sa však nehodou

RedakciaAktuality7.1.2019

Zimnej sánkovačky spojenej s pretekmi sa v sobotu zúčastnilo asi 55 súťažiacich v ôsmich kategóriách. Priniesli si so sebou všetky druhy saní, od drevených až po železné a súťažili na trati za obcou v dĺžke takmer tri kilometre, ktorá viedla cez dva okresy - Ružomberok a Liptovský Mikuláš.

Podľa organizátorov je prvoradým cieľom podujatia dobrá nálada a stretnutie s ľuďmi. "Sánkovať sa človek môže aj sám, ale tu sa stretne s kamarátmi, známymi a zoznámi sa s novými ľuďmi. Mali sme tu už pretekárov napríklad aj z Piešťan, Bratislavy či Nových Zámkov. Dá sa teda povedať, že prichádzajú ľudia z celého Slovenska. Pretekárov vyvezie hore na vlečke traktor, a potom už zostáva len predviesť dobrú jazdu, aby pretekár prišiel do cieľa v čo najrýchlejšom čase," priblížil pre TASR spoluorganizátor podujatia a predseda turistického oddielu v Liptovskej Lúžnej Štefan Črep.

Preteky, ktoré takmer skončili tragicky

Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke vo večerných hodinách informovala, že počas jednej jazdy, kedy traktorista viezol asi 15 účastníkov, vysypal z vlečky niekoľko ľudí. "Dopravnú nehodu zavinil 60-ročný vodič traktora, ktorý v dôsledku nevenovania sa vedeniu traktora počas jazdy, spôsobil uvoľnenie vlečky z ktorej vypadli dvaja chlapci. Tí našťastie utrpeli len zranenia, ktoré si predbežne vyžiadali jednorázové ošetrenie. Vodičovi traktora bola na mieste uložená bloková pokuta," uviedla Jana Balogová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

(Foto: TASR - Miroslava Mlynárová, facebook/Polícia Slovenskej republiky)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia