Tri dni na Katolíckej univerzite s pestrou škálou tém

Tri dni na Katolíckej univerzite s pestrou škálou tém

Ján SvrčekAktuality3.5.2024

Po Bratislave a Košiciach prichádza prestížny mestský kultúrno – akademický festival Hanusove dni, na pozvanie rektora Katolíckej univerzity Jaroslava Demka a pod záštitou biskupa Spišskej diecézy Františka Trstenského, aj do Ružomberka. Podujatie sa uskutoční od 5. do 7. mája v priestoroch knižnice tamojšej univerzity.

Témou tohto ročníka je Kresťanská kultúra – jej dedičstvo, výzvy, súčasný stav a tiež dôležitosť jej formovania. Hlavným hosťom Ružomberských Hanusových dní bude otec biskup F. Trstenký.

Festival bol vyskladaný zo zaujímavých diskusií, prednášok i ďalších projektov, pričom chýbať nebude ani už tradičné Verbum talkshow. Jeho organizátorom je Spoločenstvo Ladislava Hanusa. Práve tento rok si pripomíname tridsať rokov od smrti L. Hanusa, ktorý vo svojom filozofickom diele intelektuálne rozvíjal práve koncept kresťanskej kultúry.

Na nedeľu (5. mája) sú pripravené témy – Cirkev na severe: Choď a oprav môj dom a Potrebujeme kresťanských novinárov?

Pondelok otvorí diskusia Z univerzitnej auly ku kariérnemu úspechu, potom príde na rad prednáška Miesto Andreja Hlinku v slovenských dejinách a na záver to bude formát Sebaláska: Cesta do neba alebo do pekla.

Nedeľu začne talkshow Ako nepreflákať študentské roky, po nej program pokračuje ďalším bodom Ladislav Hanus ako diagnostik slovenskej kultúry a kultúrnosti a na úplný záver organizátori zaradili prednášku s názvom Je možné zdravo milovať Slovensko?

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia