Trinásta komnata na Fullových dňoch

Trinásta komnata na Fullových dňoch

RedakciaAktuality10.9.2021

„Ani táto výstava nie je celkom taká, ako by ste čakali. V komnatách nášho galerijného paláca vám v plnom lesku, ako sa na galerijnú výstavu patrí, predstavíme a pripomenieme, čo všetko vytvorili umelci inšpirovaní Fullovým dielom v našich nedávnych projektoch,“uviedla v súvislosti s vernisážou kurátorka výstavy Zuzana Gažíková. Tajomstvo galérie pred jej návštevníkmi odhalila spolu s umelcami Jánom Šickom, Romanom Mackovičom a Andrejom Kolenčíkom.

Na výstave sa prezentujú diela napríklad od Pavla Barkóciho, Michaely Bednárovej, Simony Čechovej, Jakuba Gulyása, Martina Hrča, Jána Kudličku. Výstava v GĽF vznikla v spolupráci so Spoločnosťou Kolomana Sokola. Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a prispeli aj Slovnaft a.s., Irissimo s.r.o.

V rámci Fullových dní sa uskutočnilo netradičné spomínanie na majstra Fullu s jeho súčasníkmi – emeritným riaditeľom Liptovského múzea Ladislavom Csereiom a akademickým maliarom Jánom Kudličkom. Besedu moderoval Ľubomír Bajaník.

Dielo Fullu priblížila aj kurátorka jeho stálej expozície Katarína Bajcurová v komentovanej prehliadke v priestoroch v galérii. Tentokrát si zvolila tému: ženský princíp v tvorbe Ľ. Fullu.

Súčasťou večerného programu v GĽF bol koncert speváčky Kataríny Koščovej.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia