Trojlístok spojil fotografov Liptova

Trojlístok spojil fotografov Liptova

RedakciaAktuality15.1.2023

Tejto aktivity sa po impulze ružomberského Fotoklubu pri Liptovskom múzeu (LM), dnes Fotoklub RK 1924, ujalo Liptovské kultúrne stredisko v L. Mikuláši. „Poslaním výstavy je udržiavanie vzájomných kontaktov a inšpirácie medzi liptovskými fotografmi od horného po dolný Liptov. Nakoľko sa organizuje každý rok, okrem roku 2021 pre pandemické opatrenia, už vyše päť rokov. Slúži zároveň ako prehľad liptovskej fotografickej tvorby,“ uviedol predseda Fotoklubu RK 1924 Štefan Ižo.

Fotovýstava Trojlístok nie je súťažou a tým pádom vytvára priestor aj nových začínajúcich autorov. Postupne sa výstava presunie do L. Mikuláš a L. Hrádku, čím s priblíži fotografická tvorba aj verejnosti v uvedených mestách. Na výstave Trojlístok prezentuje sa približne 40 autorov s takmer rovnakým počtom prác.

Vedúci odboru kultúry Žilinského samosprávneho kraja Martin Hromada, ocenil prácu fotografov regiónu Liptova. Ich aktivity majú miesto v tamojšej kultúre. Riaditeľ LM Michal Kovačic podotkol, že je rád, že múzeum môže dávať priestor pre prezentáciu tvorby fotografov, nielen z regiónu Liptova, ale aj Slovenska a z rôznych kútov sveta. Už teraz sa teší na ich podujatia, ktoré pripravujú k budúcoročnému 100. výročiu založenia ružomberského fotoklubu. Pri tejto príležitosti sa uskutočnia aj niektoré ich akcie v priestoroch múzea.

Fotovýstavu pripravil Fotoklubu RK 1924 v spolupráci LM a Liptovským osvetovým strediskom v L. Mikuláši. Verejnosť si ju môže pozrieť v Ružomberku do 28. februára a potom ju prenesú do L. Hrádku.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia