Turisti v družnej atmosfére odomkli rok 2023

Turisti v družnej atmosfére odomkli rok 2023

RedakciaAktuality18.4.2023

Hoci predpoveď meteorológov dáko žičlivá nebola, napokon počasie zabalilo nedeľu na Málinom Brde, kde sa oficiálne otvárala nová turistická sezóna, do veľmi príjemného, aj slnečného hávu.

Všetko nám vyšlo, ako na objednávku, takisto účasť bola hojná, prišlo cez 120 ľudí, nielen z Ružomberka, ale z viacerých kútov Liptova. Boli tu turisti z Liptovskej Lúžnej, Liptovských Revúc, z Liptovských Sliačov, či z Likavky. Účastníci si pochvaľovali tiež atmosféru, živá hudba Magic Saxophone niektorých vyprovokovala aj do tanca. Túry neboli nejako organizované, každý sa mohol vybrať, kde chcel. Skôr išlo o to, aby sme sa na prahu novej sezóny zišli i podebatovali,“ pochvaľoval si príjemné stretnutie pred Májekovou chatou predseda poriadajúceho Klubu slovenských turistov (KST) Ružomberok Dušan Mišík.

Dospeláci si zmerali sily v preťahovaní lanom a v hode polenom. Rovnako súťaže boli pripravené pre „decká“. Samozrejme, nechýbalo ani občerstvenie.

V lone Veľkej Fatry si dali "dostaveníčko" viaceré skupiny. S jednou a početnou partiou na Málinô Brdo vyšliapala Mária Kvasničáková. „Sme z ružomberského klubu dôchodcov, prišlo nás spolu dvadsaťdva,“ vravela „šéfka“ už zrelšej turistickej družiny, tiež členka KST Ružomberok. „O pol desiatej bol zraz na Kalvárii odtiaľ sme putovali až hore. Pre istotu sme ešte zatelefonovali organizátorom, aby nám zostali nejaké lístky do tomboly. Vykúpili sme všetky posledné a napokon uchmatli aj štyri ceny. Všetko bolo super, spokojnosť vládla nadmieru. Keď je dobrá hudba, nemôže byť zle.“

M. Kvasničáková nám prezradili aj viac o turistoch – dôchodcoch: „Sledujeme, aké akcie sa konajú a zároveň tiež očakávané počasie. Keď si nejakú túru naplánujeme, dvadsať-tridsať a niekedy i viac ľudí sa zúčastní. Najbližšie sa chystáme do Likavky, pôjdeme na Mních a spojíme to s prvomájovým gulášom.“

KST v nedeľu otvoril dvere na sezóne 2023. Jej program pod názvom Poďte s nami, je naozaj bohatý. Až po záverečný tradičný Silvestrovský výstup na Choč.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia