Turistický pas – lákadlo spoznať mesto a jeho okolie

Turistický pas – lákadlo spoznať mesto a jeho okolie

RedakciaAktuality17.6.2020

Turistický pas, prostredníctvom ktorého môže mladý dobrodruh okrem bohatého dobrodružstva získať darček na pamiatku pripravuje mesto Ružomberok v spolupráci s Oddelením regionálnej politiky mestského úradu. Náš portál o tom informoval hovorca primátora Viktor Mydlo.

Ako ďalej podotkol, Ružomberok vďaka svojej geografickej polohe a histórii patrí medzi mestá s veľkým turistickým potenciálom.

Prilákať turistov a očariť domácich je neľahkou úlohou, ktorá leží na ramenách mnohých pracovníkov v turistickom ruchu,“ konštatoval Mydlo.

Preto zamestnanci z Oddelenia regionálnej politiky mestského úradu tento rok prichystali zaujímavú atrakciu Turistický pas Ružomberok – doklad podobný cestovnému pasu. „Nachádza sa v ňom sedem políčok, ktoré musia mladí dobrodruhovia zaplniť pečiatkami, ktoré získajú za návštevu vybraných turistických bodov v meste a jeho najbližšom okolí počas mesiacov júl a august,“ vysvetlil Mydlo.

Turistický pas Ružomberok môže každý záujemca získať úplne zadarmo. Stačí si ho od 1. júla vyzdvihnúť v Informačnom centre Ružomberok alebo v Dome UNESCO vo Vlkolínci.

Pečiatku do pasu získa za návštevu:

Pre každého, kto nazbiera aspoň 5 pečiatok je prichystaný malý darček na pamiatku, aby mu pripomínal zvládnuté ružomberské dobrodružstvo. Po zozbieraní pečiatok si darček na pamiatku vyzdvihne v Informačnom centre, alebo v Dome UNESCO.

Objavením týchto miest spozná držiteľ pasu peknú prírodu, naučí sa niečo z histórie mesta a dobre si pri tom zašportuje,“ povedal primátor Igor Čombor.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia