Turistika aj zábava na Silvestra

Turistika aj zábava na Silvestra

RedakciaAktuality30.12.2023

Posledný deň starého roka na dolnom Liptove bude plný zábavy, ale pripravené sú aj tradičné turistické výstupy.

„Mesto Ružomberok vás pozýva na rozlúčku so starým rokom a privítanie nového roku 2024, ktoré bude sprevádzať bohatý program. Počas neho sa môžete občerstviť v stánkoch v blízkosti hotela Kultúra. S predajom začnú o 14. 00 h,“ uviedol hovorca mesta Ružomberok Vladimír Miškovčík. Doplnil, že večerný kultúrny program sa začne o 19. 00 h vystúpením skupiny Chris Ellys a po nich sa predstaví kapela Zbojná. Program bude pokračovať koncertom Roba Pappa, ktorý príde na rad o 21. 00 h. Po jeho hodinovom predstavení sa o priazeň publika bude uchádzať spevák Martin Harich. Posledné minúty starého a nového roka budú patriť diskotékovým piesňam, ktoré namixuje Róbert Burian. 

Na rozlúčku so starým rokom a privítanie nového roka 2024 pozýva aj obec Ivachnová. Obec Švošov pripravila na Silvestra I. Hasičský ples. Vodný park Bešeňová láka na nezabudnuteľný koniec roka. Prežiť ho môžete v jej bazénoch.

Neodmysliteľnou súčasťou Silvestra na Liptove sú aj turistické výstupy. Telovýchovná jednota Partizán, odbor turistiky Liptovská Lúžna organizuje Silvestrovský výstup na Fedorku. Jeho účastníci sa na jej vrchole stretnú o 11. 00 h. Veľkej obľube sa teší taktiež výstup na Veľký Choč. Pripravuje ho Klub slovenských turistov Orava Dolný Kubín. Silvestrovský výstup začína v obci Valaská Dubová. Na výstupe sa zúčastňujú aj Klub slovenských turistov Ružomberok a Turist klub Liptovské Sliače. Organizátori obidvoch turistických podujatí odporúčajú jej účastníkom mať poistenie nákladov na záchranné akcie Horskej záchrannej služby, ak nemajú idú na akciu na vlastné nebezpečie a všetky náklady spojené s nákladmi na záchranné akcie si budú hradiť z vlastných zdrojov.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia