Ty domovina moja v Pribyline

Ty domovina moja v Pribyline

RedakciaAktuality10.6.2022

Liptovské múzeum na nedeľu (12. júna) pripravilo v Múzeu Liptovskej dediny v Pribyline Deň obce pod názvom Ty, domovina moja.

„Prichádzame s novým projektom, postupne chceme predstaviť návštevníkom jednotlivé obce regiónu Liptova, pričom začíname s Pribylinou. Takto dedina bude mať možnosť odprezentovať všetko, v čom je výnimočná a ako sa môže pochváliť. Každá obec má niečo úžasné a vlastné, čím sa líši od ostatných. Ide o úplne nové podujatie,“ povedala pre náš portál Martina Mäsiarová, programová manažérka Liptovského múzea.

Bohatá ponuka odštartuje o 10. hod. slávnostným sprievodom dedinou. O pätnásť minút neskôr je naplánovaný začiatok moderovaného programu, ktorý obec nahotovala spolu s miestnym občianskym združením. Vystúpia „decká“ z tamojšej materskej školy, detský súbor Klások, uskutočnia sa aj evanjelické Služby Božie a prostredníctvom videa zaznie pozdrav od rodáka, herca Slovenského národného divadla Dušana Tarageľa. Od 14. hod. počas Pribylinského juniálesu bude do tanca hrať hudobná skupina LEONA.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia