Ukrajinci sa v Mondi SCP môžu uchádzať o prácu s technickým zameraním

Ukrajinci sa v Mondi SCP môžu uchádzať o prácu s technickým zameraním

RedakciaAktuality17.3.2022

Ukrajinci sa môžu uchádzať o prácu v ružomberskom papierensko-celulózovom podniku. Ide predovšetkým o pracovné miesta s technickým zameraním. Pre TASR to potvrdila komunikačná manažérka Mondi SCP Martina Piláriková.

"Všetky voľné pracovné pozície sú dostupné na www.mondijobs.sk. Sú otvorené pre všetkých, ktorí spĺňajú predpoklady na výkon práce," dodala Piláriková.

Na pomoc utečencom z Ukrajiny v Ružomberku vyčlenili 50 ubytovacích jednotiek. "Naša spoločnosť zabezpečuje ich celodenné stravovanie. Zároveň pomáhajú aj naši zamestnanci, ktorí sa zapájajú do rôznych súkromných iniciatív, ako aj do zbierky spustenej našom závode," priblížila komunikačná manažérka.

Vojenský konflikt u nášho východného suseda spustil aj silnú utečeneckú vlnu a mnohí utečenci majú namierené za svojimi blízkymi v Ružomberku, kde sídli ďalšia zo spoločností v portfóliu ECO – INVESTMENT a.s, spoločnosť MONDI SCP. Tá vyčlenila päťdesiat ubytovacích jednotiek vo vlastnom ubytovacom zariadení v centre mesta.

Holding tiež intenzívne spolupracuje s prof. Vladimírom Krčmérym, ktorý so svojim tímom poskytuje zdravotnícku a ošetrovateľskú pomoc utekajúcim priamo na Slovensko – Ukrajinskej hranici. Pravidelne mu dodáva ochranné rúška a antigénové testy na ochorenie COVID – 19. Sumou 250 tisíc korún prispel aj do zbierky organizovanej českým Červeným krížom na pomoc ukrajinským deťom.

„V dobe utrpenia a nešťastia, ktoré postihlo ľudí na Ukrajine tak krutým spôsobom, sú pomoc, podpora a ústretovosť veľmi dôležité. Nemôžme a ani nechceme zostať stranou. Sme pripravení v rámci našich možností pomáhať dovtedy, kým to bude potrebné. Zároveň chcem poďakovať všetkým zamestnancom holdingu, ktorí svojou osobnou angažovanosťou pomáhajú zmierniť utrpenie utekajúcich,“ uviedol prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.

(tasr, red)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia