Ušetrili peniaze a planétu

Ušetrili peniaze a planétu

RedakciaAktuality22.11.2021

Niektorí ľudia majú doma plné šatníky oblečenia z ktorých vyrástli ich deti, alebo sa im už nepáčia. Napriek tomu by mohli ešte potešiť niekoho, prípadne aj zahriať. Toto bola hlavná myšlienka podujatia na ktorej sa predávali alebo vymieňali rôzne druhy odevov, ktorá sa uskutočnila 19. novembra v ružomberskom Parku Š. Hýroša. Tamojšie pódium sa premenilo na netradičný obchod, ktorý sa zrodil vďaka Mestskému študentskému parlamentu (MŠP) v Ružomberku.

„Na obyvateľov mesta a dolného Liptova sme sa obrátili, aby priniesli k nám nevyužité oblečenie zo svojich šatníkov. Zároveň si záujemcovia mohli odniesť nejaký zaujímavý kúsok odevu, ktorý budú využívať. Okrem toho sme pripravili aj peňažnú zbierku pre talentovanú mladú volejbalistku, ktorej rodina nemá financie na rozvoj jej nadania,“ povedala členka MŠP a študentka Zuzana Dobiaková zo Strednej zdravotnícke školy Márie Terézie Schererovej v Ružomberku.

Doplnila, že hlavnou myšlienkou ich netradičného obchodu s odevmi bolo, aby ľudia ušetrili peniaze a zároveň bude tzv.eko. To znamená, že textil neskončil v odpade a nezaťažil planétu.

Podľa slov zástupcov MŠP uvedené podujatie pripravovali s obavami, lebo nevedeli ako sa vyvinú protiepidemické opatrenia. Tieto im bránia aj pri organizovaní iných akcií. K nim patria aj zbierky pre sociálne odkázané rodiny, alebo ľuďom bez domova.

Na otázku, že čo sa stane s vecami, ktoré zvýšili uviedla, že už rokovali s ružomberským detským domovom, kde im odnesú detské veci. Väčšie veľkosti šatstva chcú venovať nejakému charitatívnemu zariadeniu.

Charitatívna akcia prilákala do Parku Š. Hýroša aj mamičky s deťmi, ako aj mladšie ale aj staršie osoby.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia