Úspech ružomberskej nemocnice, v hodnotení spokojnosti pacientov je prvá na Slovensku

Úspech ružomberskej nemocnice, v hodnotení spokojnosti pacientov je prvá na Slovensku

RedakciaAktuality19.3.2021

Ružomberská nemocnica iba potvrdzuje svoju kvalitu, pretože za posledných desať rokov sa vojenská nemocnica ocitla na vrchole rebríčka už po piaty krát. „V tomto prieskume ide o vyjadrenie celkovej spokojnosti pacientov, čo našu nemocnicu veľmi teší a je pre nás zároveň cennou spätnou väzbou. Aj napriek tomuto náročnému obdobiu, ktorým si kvôli pandémii COVID-19 prechádzame, je našou prvoradou snahou poskytovať pacientom kvalitnú zdravotnú starostlivosť na čo najvyššej úrovni. Tento úspech je výsledkom práce celého tímu nemocnice, podiel na ňom má každý jeden zamestnanec. Sme veľmi radi, že sme sa oproti minulému roku posunuli zo štvrtej na prvú priečku,“ uviedla hovorkyňa ÚVN SNP Ružomberok-FN, Petra Dišková.

Viac ako 6500 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, poslalo zdravotnej poisťovni Dôvera vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie. Už po 15 raz zostavili rebríček zdravotníckych zariadení, ktorý sa môže nazvať pacientskym rebríčkom. Priemerná dosiahnutá známka 1,53 je najlepšou za posledných päť rokov. Štandardne boli najvyššie známky udeľované personálu za jeho starostlivosť, nasleduje spokojnosť s informovanosťou pacientov. Najprísnejšie hodnotenie opäť dostala spokojnosť s takzvanými hotelovými službami, teda s jedlom, s ubytovaním a upratovaním.

„Odpovede na všetky dopytované otázky mali v priemere lepšie hodnotenie ako vlani. Domnievame sa, že to súvisí s pandémiou. Nielen my, v Dôvere, ale aj pacienti si veľmi dobre uvedomujú akým náročným obdobím prechádza slovenské zdravotníctvo a obzvlášť slovenské nemocnice. Poďakovanie patrí lekárom a zdravotným sestrám za obetavú zdravotnú starostlivosť, no rovnako aj ostatným zamestnancom nemocníc, ktorí sa starajú o to, aby tieto zdravotnícke zariadenia boli čisté, strava kvalitná a pacienti mali k dispozícii to, čo pri svojej liečbe potrebujú," povedal generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Poriadie fakultných a univerzitných nemocníc:

  1. Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica,
  2. Národný ústav detských chorôb,
  3. Univerzitná nemocnica Martin,
  4. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica,
  5. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - fakultná nemocnica,

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia