Ústredná vojenská nemocnica prechádza do núdzového režimu

Ústredná vojenská nemocnica prechádza do núdzového režimu

RedakciaAktuality13.3.2020

Vzhľadom na vývoj situácie súvisiacej s nárastom počtu nakazených pacientov koronavírusom a v súvislosti s nariadeniami krízového štábu prechádza Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN do núdzového režimu, informáciu potvrdila hovorkyňa Petra Dišková.

Nemocnica bude od 13.3.2020 poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť - až do odvolania.

Vykonávať sa budú iba neodkladné život zachraňujúce operácie. Rovnako bude obmedzená aj ambulantná starostlivosť - len na akútne stavy,“ potvrdila Dišková a doplnila, že v prípade, ak pacienti boli objednaní na operáciu, alebo na ambulantné vyšetrenie, je potrebné si telefonicky dohodnúť nový termín.
Nemocnica rovnako zavádza monitorovanie pohybu osôb a vozidiel v oboch areáloch nemocnice. Každému pri vstupe bude meraná teplota a v prípade nameranej zvýšenej teploty - zamestnanci nemocnice položia pacientovi základné kontrolné otázky.

K týmto opatreniam sme pristúpili z toho dôvodu, aby sme obmedzili kontakt pacientov v čakárňach pred ambulanciami a aby sme mali k dispozícii dostatok lôžok pre pacientov podozrivých z nákazy koronavírusom a tých, u ktorých testy nákazu potvrdia,“ približuje Dišková.

Na základe nariadenia orgánov štátnej správy - Vojenského ústavu hygieny a epidemiológie a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, nemocnica pristúpila k reprofilizácii oddelení. Podľa Diškovej sú momentálne pacienti hospitalizovaní na klinike infektológie a na pľúcnom oddelení. V prípade väčšieho počtu pacientov nemocnica reprofilovala lôžka na kožnom oddelení, na očnej klinike, časť lôžok na klinike vnútorného lekárstva a jeden trakt na klinike chirurgie. Nemocnica má však k dispozícii ešte ďalšie možnosti na rozšírenie lôžkových kapacít pre pacientov s koronavírusom.
Prosíme všetkých, aby nepodliehali panike, aby striktne dodržiavali nariadenia hlavného hygienika a krízového štábu, prípadne odporúčania svojho obvodného lekára a aby zostali v karanténe po návrate z cudziny, alebo v prípade kontaktu s nakazenou osobou,“ dáva do pozornosti Petra Dišková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia